DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Støt vores sponsor

Køb dartudstyr til specialpriser

 

Arrangørklubber til slutspil og playoff i divisionerne og danmarksserierne:

Slutspil:
19. maj 2018 - Afvikles hos Kælderen, Tarp Byvej 4, D., 6715 Esbjerg N. - Klubben er åben fra kl. 09:00
1. division Herre: Potten1, Aabenraa 1, Kælderen 1 og Ringsted 1 - se her
1. division Damepairs: Esbjerg 1, DK26 2, DK26 1 og Fluen Sj. 1 - se her
Oldboys (35+): Potten 1, Fluen 1, Arrows 1 og Brøndby Strand 1 - se her
Juniorpairs: DK26 1, FIOV 1, Dronningborg 1 og Dart Odense 1 - se her


Playoffs:
19. maj 2018 - Afviklings hos Assens Dart Club, Østergade 33, over gården., 5610 Assens - Klubben er åben fra kl. 09:00
1. division Herre: Lido 1, Assens 1, Gørslev 1 og Hinnerup 1 - se her
1. division Damepairs: Assens 1, Royal 1, Vordingborg 1 og Dart Odense 1 - se her Aflyst.

26. maj 2018 - Afvikles hos: Næstved Dart, Præstøvej 120 B, 4700 Næstved
2. Div. Øst herrer: Vordingborg 1, Guldborgsund 1, Vestsjæll-ænderne 1, Farum 1 - Se her

2. Div. Øst damer: Ingen playoff

26. maj 2018 - Afvikles hos: Dartklubben Fluen, Grundtvigsparken 110, 6400 Sønderborg
2. Div. Vest herrer: Linde 1, Royal 1, Hovsa 1 og Sydvest 1 - se her

26. maj 2018 - Afvikles hos: Dartklubben Royal, Sjællandsgade 48, 7100 Vejle
2. Div. Vest damer: Esbjerg 2, Assens 2, Nobull 1 og Lido 3 - Se her

9. juni 2018 - Afvikles hos Randers Dart Club, Jernbanegade 27, 8900 Randers C
3. Div. Nord: Nitten-DK 1, Gudenå 1, NB88 1 og Hovsa 2 - Se her

9. juni 2018 - Afvikles hos Guldborgsund, Østerbrogade 81, 4800 Nykøbing
3. Div. Syd: Vordingborg 2, Ringsted 3, Vestsjæll-ænderne 2 og Næstved 2 - se her

9. juni 2018 - Afvikles hos Næstved Dart, Præstøvej 120 B, 4700 Næstved
3. Div. Øst: Glostrup 1, Brøndby Strand 2, Grotten 1 og KT-Bjørnen 1 - Se her

9. juni 2018 - Afvikles hos Aabenraa Dartklub, Uglekær 1, 6200 Aabenraa
3. Div. Vest: Sdr. Omme 1, Esbjerg 1, Odins 2 og Kælderen 3 - se her


16. juni 2018
DS 1, 2, 3, 4, 5 og 8: Ingen playoff

16. juni 2018 - afvikles hos Kælderen, Tarp Byvej 4, D., 6715 Esbjerg N.
DS 6: Esbjerg Øst 2, Fluen 3, Kælderen 4 og Vejen 1 - Se her

16.-17. juni 2018 - Afvikles hos Dartklubben Potten, Niels Bohrs Vej 4, 8670 Låsby (over 2 dage - lørdag/søndag)
DS 7: Hvide Sande 1, Rosenhøj 2, Jyden 4, Silkeborg 1, Dronningborg 4 og Kongedart 1 - se her


 

Interesseret i dart? Klik på..

spildart

Klublogin

Tilmeld nyhedsbrev

Please wait

Dansk Dart Union er medlem af:

Sponsorer / samarbejdspartnere:

lille SS logo 1 m skygge