DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Islev Dartklub

www.islevdart.dk

 

Åbent for træning alle mandage og torsdage 19-23 samt ved hjemmekampe

 

Holdkaptajner 2018/19

Islev 1 - DS 2: Dennis Christensen - 53 63 18 79 - dennis@islevdart.dk

Islev 2 - DS 2: Niels Enemark - 21 70 83 86 - niels@islevdart.dk

Islev 3 - DS 2: Kevin J Vejen - 6082 2183 - kevin@islevdart.dk

Islev 4 - Hverdagsturneringen 1-A: Bob Jørgensen - 29 33 83 23 - bob@islevdart.dk

Islev R1 - Regionsturneringen, Eliterækken: Rasmus Singer - 61 73 74 41 - rasmus@islevdart.dk

Islev R2 - Regionsturneringen, A-rækken: Kåre Wallengren - 5152 1870 - kw@islevdart.dk

Islev O1 - Omegnsturneringen, 1.div:  Bob Jørgensen - 29 33 83 23 - bob@islevdart.dk

Islev O2 - Omegnsturneringen, 2.div: Carina B Petersen - 61 68 73 94 - carina@islevdart.dk

Islev O3 - Omegnsturneringen, 2.div: Susanne B Bodin - 23 49 67 86 - sus@islevdart.dk

 

** Rygning er forbudt på klubbens område 


Klub information - spillestedet

Klub navn Islev Dartklub
Klub adresse Rødovrevej 330, 1.sal
Klub postnr 2610 Rødovre
Klub telefonnr 5152 1870
Klub e-mail Email
Hjemmeside www,islevdart.dk
Lokaler Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Søndag

Klub information - postadresse

Klub navn Islev Dartklub
Navn Kåre Wallengren
Klub adresse Voldumvej 37, stv
Klub postnr 2610 Rødovre
Klub telefonnr 5152 1870
Klub e-mail Email