DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Støt vores sponsor

Køb dartudstyr til specialpriser

Kval. rækker i excel

180

Nr. Klubnavn Klubkortnr. Navn Kampe 180
1 Rosenhøj 374 Nicolai Rasmussen 56 17
2 Vordingborg 1197 Thomas Hansen 68 16
3 Nørre Alslev 1266 Morten Tordrup 64 15
4 Glostrup 1218 Claus Egholm 88 14
5 Vestsjæll-Ænderne 228 Tommy Haulrich 76 13
6 FIOV 631 Martin Antonsen 40 12
7 Nørre Alslev 136 Henrik Korfitzen 72 11
8 FIOV 976 Troels Rusel 56 10
9 Guldborgsund 118 Nikolaj Frets 72 10
10 Rosenhøj 359 Mikael Merlit 72 10
11 Brøndby Strand 615 Claus Haun 80 10
12 Gudenå 656 Heine Vad 80 10
13 Dart Odense 880 Morten Rygaard Jerris 48 9
14 Rosenhøj 363 Henrik Sølvsten 68 9
15 Brøndby Strand 628 Leif Nielsen 68 9
16 FIOV 971 Mogens Johansen 88 9
17 FIOV 973 Per Thygesen 88 9
18 Dart Odense 904 Lars Werchmester 51 8
19 NB 88 781 Per Munk Pedersen 52 8
20 Grotten 856 Robert Seier Nielsen 76 8
21 Linde 6 John Madsen 48 7
22 Rosenhøj 373 Casper Rasmussen 52 7
23 Gelsted 1004 Benny Madsen 56 7
24 FIOV 963 Hans Engell 76 7
25 Gran 1086 Jan Riedel 76 7
26 Esbjerg 932 Jim Grønning 80 7
27 Gudenå 1025 Per Rasmussen 80 7
28 Glostrup 1222 Jens Kjær Rasmussen 80 7
29 Padborg 293 Oliver Iwersen 16 6
30 Studsen 574 Brian C. Christiansen 28 6
31 NoBull 951 Kaj Højriis 32 6
32 Sydfyns Dart 383 Klaus Pedersen 40 6
33 Spidserne 1136 Poul P. Siversen Jensen 44 6
34 Gelsted 1005 Johnny Therkildsen 48 6
35 Dart Odense 881 Morten Toft Poulsen 56 6
36 Rosenhøj 361 Hans Henriksen 60 6
37 Vordingborg 1190 Ole Nielsen 68 6
38 Stjernerne 298 Brian Dahlberg 72 6
39 Royal 478 Arne Kristensen 76 6
40 Royal 490 Jan Bøgvad Andersen 76 6
41 Kandidarterne 196 Jan Johansen 84 6
42 Kandidarterne 198 Torben Johansen 88 6
43 Værebro 756 Bjarne Caver Nielsen 88 6
44 Spidserne 1134 Jonas Thaulow Andersen 8 5
45 Esbjerg 926 Glenn Honoré 12 5
46 Jyden 200 Benny Nielsen 28 5
47 Rosenhøj 1265 Hannibal O.K. Christensen 52 5
48 Studsen 584 John Willumsen 64 5
49 Gudenå 667 David Madsen 64 5
50 Spidserne 709 Morten Ottosson 64 5
51 Dart Odense 899 Svend Sigurd Jensen 64 5
52 Langå 979 Alf Holten Gaba 64 5
53 Glostrup 1225 Michael Liltorp 64 5
54 Fortuna 1246 Peter Folkmann 64 5
55 Undløse 187 Søren Kyed 72 5
56 Fluen Sjælland 676 Kenneth Christensen 72 5
57 Stjernerne 785 Jens Christensen 72 5
58 Vordingborg 1195 Thomas Vinsti Larsen 72 5
59 T.I.F. Dart 682 Ken K. Voldbirk 76 5
60 Lido 1161 Henrik Halberg 76 5
61 Brøndby Strand 625 Kim Rønneberg 80 5
62 Spidserne 708 Jimmy Mortensen 80 5
63 FIOV 970 Michael Frydendahl 80 5
64 Brøns 1148 Gert Gjøg 84 5
65 Kandidarterne 194 Henning Thorgrimson 88 5
66 Esbjerg Øst 1189 Martin Simonsen 16 4
67 Esbjerg Øst 254 Bent Gundersen 28 4
68 Sydfyns Dart 384 Jan Holst 28 4
69 Dart Odense 886 Peter Dahl Hansen 36 4
70 Nakskov 1363 Carsten Saaby 36 4
71 Spidserne 699 Kristian Cetti Svenningsen 40 4
72 Dart Odense 882 Nick Skovlund 52 4
73 BBA 2000 1097 Koos van Dijk 52 4
74 Østbirk IF 1274 Jacob B. Bahnson 52 4
75 Padborg 284 Bjarke Paulsen 56 4
76 Langtved 448 Brian B. Nielsen 56 4
77 Gran 1087 Lennart Mott 56 4
78 Brøns 1146 Wendy Martin 56 4
79 Vordingborg 1297 Jesper Pejtersen 56 4
80 Lido 1178 Thomas Matzen 60 4
81 Nørre Alslev 135 Elin Mortensen 72 4
82 Brøndby Strand 643 Bo Hørbye 72 4
83 Gudenå 665 Hans Sørensen 72 4
84 Sydfyns Dart 1104 Mogens Sørensen 72 4
85 Bording 248 Tove Lauridsen 76 4
86 Bording 251 Poul Buurgaard Nielsen 76 4
87 Kastrup-Tårmby 518 Lasse Olsen 76 4
88 Brøndby Strand 633 Michael Ahlers 76 4
89 Dart Odense 898 Henrik Høvsgaard 76 4
90 Brøndby Strand 627 Lars Sørensen 88 4
91 Royal 1285 Cliff Boysen 16 3
92 Studsen 1294 Thomas Christoffersen 20 3
93 Østbirk IF 1441 Jess Jørgensen 20 3
94 Lido 1176 Stefan Jørgensen 24 3
95 Dronningborg 341 Tommy Jønsson 32 3
96 DK26 1059 Per Geiler 32 3
97 Fortuna 1254 Keld Kiel 36 3
98 Dart Odense 1368 John Drue 36 3
99 Dart Odense 903 Allan Knudsen 43 3
100 Kastrup-Tårmby 516 Ronny Bech 44 3
101 Linde 2 Kaj Nielsen 52 3
102 Gudenå 655 Preben Vad 52 3
103 Mariagerfjord 1122 Jan Nielsen 52 3
104 Brøns 1150 Allan Olesen 52 3
105 Kolding 128 Peter Skovgård Jensen 56 3
106 Dart Odense 897 Henrik Iversen 56 3
107 Fortuna 1245 Gitte Andersen 56 3
108 Assens 424 Daniel Nederlund 60 3
109 Kastrup-Tårmby 512 Hanne Johnsen 60 3
110 Spidserne 704 Marco Preuss 60 3
111 NoBull 948 Knud Erik Pedersen 64 3
112 Vordingborg 1198 Allan Andersen 64 3
113 Gørslev IF 77 Søren Raun 68 3
114 Spidserne 703 Eske Jul 68 3
115 DK26 1048 Vibeke Solvik 68 3
116 Guldborgsund 115 Ken Nielsen 72 3
117 Vestsjæll-Ænderne 226 Michael Larsen 72 3
118 Stjernerne 786 Diana Christensen 72 3
119 DK26 1029 Hans Jørn Jensen 72 3
120 Lido 1165 John Kristensen 72 3
121 Vestsjæll-Ænderne 220 Egon Laustsen 76 3
122 Vestsjæll-Ænderne 225 Leif Friis Petersen 76 3
123 Kjøge 314 Tommy Dahlberg 76 3
124 Royal 492 Kim Madsen-Röschmann 76 3
125 Gran 1085 John Heino Hansen 76 3
126 Kandidarterne 193 Brian Hesselhede 80 3
127 Studsen 578 Danny Bentson 80 3
128 Studsen 607 Allan Christiansen 80 3
129 Brøndby Strand 617 Claus Vestergaard 80 3
130 Brøndby Strand 637 Per Wøldike 80 3
131 Padborg 287 Henning Hansen 84 3
132 Lido 1166 Kenneth Kristensen 88 3
133 Glostrup 1223 Kim Eilersen 88 3
134 Studsen 594 Mathias Arslev 4 2
135 Dart Odense 873 Jann Rasmussen 4 2
136 Studsen 588 Klaus Brændstrup 8 2
137 Mariagerfjord 1123 John Østerballe 8 2
138 Esbjerg Øst 1407 Jan Nissen 12 2
139 Spidserne 1452 Søren Vittarp 12 2
140 Holbæk 107 Andreas Bergø 16 2
141 Padborg 294 Thorsten Hansen 16 2
142 Rosenhøj 365 Jess Bach Fjordside 16 2
143 Gudenå 663 Kim Sørensen 16 2
144 Sdr. Omme 1234 Wolfgang Bernecker 16 2
145 Jyden 202 Brian Flink 20 2
146 Stjernerne 801 Christian Østergaard 20 2
147 Nakskov 1384 Michael Christiansen ristiansen 20 2
148 Kjøge 300 Henrik Christiansen 24 2
149 Langå 984 Brian Falck Andreasen 24 2
150 Kjøge 1099 David Dahlberg 24 2
151 Brøns 1330 Jens Chr. Thomsen 24 2
152 Gelsted 1291 Mads Greve Højsgaard 28 2
153 Aalborg 61 Birgitte Brøndum 32 2
154 FIOV 960 Brian Johansen 32 2
155 Islev 42 Henrik Nielsen 36 2
156 Næstved 471 Johnny Hansen 36 2
157 NB 88 782 Robert Peters 36 2
158 Esbjerg Taxa Sport 713 Bent Nauheimer 40 2
159 Mariagerfjord 1127 Niels Grusgaard 40 2
160 Fortuna 1264 Ole Simonsen 40 2
161 Jyden 209 Morten Baarup Christensen 44 2
162 Gørslev IF 307 Kaj Hessellund Hansen 44 2
163 Sydfyns Dart 381 Frank Nordby 44 2
164 Vordingborg 1196 Jackie Larsen 44 2
165 Studsen 1342 Brian Andersen 44 2
166 Brøns 1344 Axel Hartmann 44 2
167 Kælderen 1115 Jimmi Jensen 48 2
168 Gudenå 664 John Jensen 52 2
169 Samsø 809 Bo Schjødt Nielsen 52 2
170 Esbjerg 930 Michael Jørgensen 52 2
171 NoBull 945 Mogens Hansen 52 2
172 Gelsted 1002 Kenneth Dørr 52 2
173 Linde 1 Thorsten Krieg 56 2
174 Brøndby Strand 613 Carsten Kondrup 56 2
175 Esbjerg 928 Henriette Honoré 56 2
176 Esbjerg Øst 261 Kristian Schmidt 60 2
177 Dronningborg 332 Morten Jacobsen 60 2
178 Rosenhøj 362 Hans Schou 60 2
179 Rosenhøj 367 Kim Rasmussen 60 2
180 Fluen Sjælland 677 Morten Don Søe 60 2
181 Farum 997 Ole Abildgaard Hansen 60 2
182 Fortuna 1259 Betina Lund 60 2
183 Studsen 604 Tommy Kokxhoorn 64 2
184 Brøndby Strand 640 Torben Haun 64 2
185 NoBull 949 Michael Stefansen 64 2
186 Padborg 281 Allan Greve 68 2
187 Stjernerne 313 Tine Riis 68 2
188 Rosenhøj 357 Anni Rasmussen 68 2
189 Studsen 606 Tonny Carlsen 68 2
190 Brøndby Strand 610 Bent Christiansen 68 2
191 Spidserne 710 Ole Hansen 68 2
192 Nakskov 1233 Ralph Køster 68 2
193 Undløse 190 Kim Petersen 72 2
194 DK Pilen 609 Finn Andersen 72 2
195 Stjernerne 789 Kenneth Hvass 72 2
196 Vordingborg 1191 Jan Lybkjær 72 2
197 Vestsjæll-Ænderne 235 Jimmi Andersen 76 2
198 Kjøge 305 Jan Mortensen 76 2
199 Kastrup-Tårmby 513 Jacob Poulsen 76 2
200 Dart Odense 726 Chris Jensen 76 2
201 FIOV 961 Carsten Christensen 76 2
202 FIOV 967 Lars S. Bille 76 2
203 Farum 998 Ole Olsen 76 2
204 DK26 1028 Jannie Andersen 76 2
205 Brøndby Strand 618 Dennis Krogh 80 2
206 Lido 1181 Tina Eggersen 80 2
207 Brøndby Strand 634 Morten Antonsen 88 2
208 Glostrup 1228 Torben Wigh 88 2
209 Rosenhøj 369 Kim Holstein 4 1
210 Assens 428 Rene Nielsen 4 1
211 Studsen 598 Patrick Nielsen 4 1
212 Brøndby Strand 626 Kristoffer Hoff Pfeiffer 4 1
213 Brøndby Strand 635 Morten Hansen 4 1
214 Esbjerg Taxa Sport 722 Kenneth Jensen 4 1
215 Asaa 917 Jim Whinter 4 1
216 Esbjerg 922 Torben Dollerup 4 1
217 DK26 1058 Hans Sørensen 4 1
218 Glostrup 1217 Arne Rasmussen 4 1
219 Assens 1347 Heine Rasmussen 4 1
220 NB 88 1459 Stiig Andersen 4 1
221 Esbjerg Taxa Sport 720 Tom Christiansen 8 1
222 Værebro 763 Per Foldrup 8 1
223 Samsø 821 Martin Lorenzen 8 1
224 Dart Odense 872 Henrik Lollesgaard 8 1
225 Dart Odense 908 Per Kuld Sørensen 8 1
226 Gudenå 1413 Bo Jensen 8 1
227 Østbirk IF 1417 Mike Nielsen 8 1
228 Holbæk 102 Lea Rasmussen 12 1
229 Jyden 207 Kenneth Nielsen 12 1
230 Næstved 465 Brian Zachariassen 12 1
231 Næstved 469 Erik Primgaard 12 1
232 Gelsted 1003 Johnny Dørr 12 1
233 Kolding 1211 Majbritt Rasmussen 12 1
234 Dart Odense 1430 Jan Møller Jespersen 12 1
235 Holbæk 97 Bo Jacobsen 16 1
236 Holbæk 108 Niels Redke 16 1
237 Esbjerg Øst 252 Andreas Grandelag 16 1
238 Holeby 752 Tommy Henningsen 16 1
239 Stjernerne 787 Gitte Banke 16 1
240 Lido 1155 Erik Østergård 16 1
241 Vordingborg 1192 Susan Henriksen 16 1
242 Esbjerg 1203 Mikkel Helth Hjortshøj 16 1
243 Aalborg 1212 Stefan Bjerregaard 16 1
244 Østbirk IF 1442 Mike Jørgensen 16 1
245 Linde 3 Torben Larsen 20 1
246 Brøndby Strand 632 Max Berendt 20 1
247 Esbjerg Taxa Sport 715 Flemming Christenen 20 1
248 Kælderen 1292 Lars Petersen 20 1
249 Sdr. Omme 1389 Svend Madsen 20 1
250 Rosenhøj 364 Jan Olsen 24 1
251 Dart Odense 382 Gitte Hjortø 24 1
252 Langtved 450 Erik Kristiansen 24 1
253 Brøndby Strand 616 Claus Schmidt 24 1
254 Samsø 811 Johnny Henriksen 24 1
255 FIOV 974 Peter Nielsen 24 1
256 Mariagerfjord 1125 Leo Østerballe 24 1
257 Kælderen 1184 Dennis Youngbar 24 1
258 Rosenhøj 1206 Brian Riis Jensen 24 1
259 Nørre Alslev 145 Per Rasmussen 28 1
260 Nakskov 149 Dirch Dahl 28 1
261 Gudenå 659 Erwin Faijaars 28 1
262 Samsø 813 Bill Stege 28 1
263 Langtved 1144 Peter Mikkelsen 28 1
264 Glostrup 1224 Kristian Jørgensen 28 1
265 Spidserne 1322 Dennis S. Sørensen 28 1
266 Nørre Alslev 142 Per Larsen 32 1
267 Jyden 201 Bent Erik Højhus 32 1
268 Asaa 913 Jesper Andersen 32 1
269 FIOV 966 Lars Hillmann Pedersen 32 1
270 Gørslev IF 68 Anders Hansen 36 1
271 Nakskov 160 Tanja Kristensen 36 1
272 Jyden 199 Alice Flink 36 1
273 Bording 250 Lars Højsgaard 36 1
274 Esbjerg Taxa Sport 712 Arne Enghave 36 1
275 Dart Odense 877 Kent Bovin 36 1
276 Lido 1163 Jan Nybo 36 1
277 Fortuna 1262 Bent Olsen 36 1
278 Gørslev IF 71 Ejvind Pedersen 40 1
279 Padborg 285 Christian David 40 1
280 Assens 430 Torben Ammitzbøll 40 1
281 NB 88 780 Brian Brix 40 1
282 Stjernerne 800 Irene Nielsen 40 1
283 Dart Odense 869 Gitte Nielsen 40 1
284 Assens 1350 Nicklas Karlson 40 1
285 Holbæk 83 Preben Daneland 44 1
286 Dronningborg 322 Charlotte Pedersen 44 1
287 Næstved 464 Carsten Jensen 44 1
288 Østbirk IF 1270 Finn Højslet 44 1
289 Linde 4 Brian Jensen 48 1
290 Bording 247 Kim Carøe 48 1
291 Samsø 812 Flemming Zoller 48 1
292 Dart Odense 907 Bodil Lind Drue 48 1
293 Fortuna 1251 Britt Jensen 48 1
294 Dart Odense 902 Bo Knudsen 51 1
295 Gørslev IF 67 Allan Aahøj 52 1
296 Kolding 124 Brian Jensen 52 1
297 Nørre Alslev 138 Winnie Jørgensen 52 1
298 Esbjerg Taxa Sport 723 Reza Hansen 52 1
299 Dart Odense 891 René Sørensen 52 1
300 Dart Odense 896 Pia Nørgaard 52 1
301 Assens 429 Henning Overgaard Madsen 55 1
302 Vestsjæll-Ænderne 221 Hanne Grøn Laustsen 56 1
303 Langtved 454 Michael Dørr 56 1
304 Langtved 456 Søren Lyngbak Poulsen 56 1
305 Farum 996 Karsten Jørgensen 56 1
306 DK26 1034 Jan Jensen 56 1
307 DK26 1054 Børge Rønn Pedersen 56 1
308 Mariagerfjord 1116 Anders Gert Madsen 56 1
309 Lido 1174 Puk Petersen 56 1
310 Guldborgsund 113 Søren Enggaard 60 1
311 Nørre Alslev 133 Thorsten Kaxe 60 1
312 Nakskov 155 Brian Jakobsen 60 1
313 Nakskov 158 Allan Brinch Jensen 60 1
314 Undløse 191 Michael Fischer 60 1
315 Rosenhøj 368 Lars Mortensen 60 1
316 Næstved 468 Susanne Trempenau 60 1
317 Studsen 576 Charlotte Carlsen 60 1
318 Dart Odense 669 Brian Rasmussen 60 1
319 Fluen Sjælland 675 Jon Hougaard 60 1
320 Samsø 805 Michael Petersen 60 1
321 Dart Odense 878 Martin Lund 60 1
322 Dart Odense 909 Claus Børre 60 1
323 Bording 1062 Teddi Jakobsen 60 1
324 Fortuna 1253 Carsten Kaj 60 1
325 Østbirk IF 1273 Dan V. Kruse 60 1
326 Nakskov 159 Ole Kristoffersen 64 1
327 Glostrup 1227 Per Wegener 64 1
328 Fortuna 1252 Paul Stanly Jermyn 64 1
329 Islev 36 Jeanett Aaberg 68 1
330 Rosenhøj 358 Bettina Gregersen 68 1
331 Brøndby Strand 624 Karsten Larsen 68 1
332 Fluen Sjælland 670 Benny Witthøft 68 1
333 T.I.F. Dart 684 Tommy Binder 68 1
334 Samsø 806 Brian Kjær 68 1
335 DK26 1046 Dennis Johansen 68 1
336 Gran 1088 Niklas Karlsen 68 1
337 Guldborgsund 109 Ole Hansen 72 1
338 Guldborgsund 111 John Madsen 72 1
339 DK Pilen 525 Martin V. Hansen 72 1
340 Brøndby Strand 638 Peter Sie 72 1
341 Stjernerne 784 Jimmy René Poulsen 72 1
342 Stjernerne 788 Fie Skinnes 72 1
343 Vordingborg 1194 Mette Petersen 72 1
344 Vestsjæll-Ænderne 222 Helmer Poulsen 76 1
345 Vestsjæll-Ænderne 227 Preben Christiansen 76 1
346 Assens 441 Jessica Roos 76 1
347 Brøndby Strand 636 Morten Aabro 76 1
348 Grotten 857 Anne Engell 76 1
349 Vestsjæll-Ænderne 231 Tanja Grøn Haulrich 80 1
350 Bording 246 Ove Buurgaard 80 1
351 Brøndby Strand 611 Borghild D. Olsen 80 1
352 BBA 2000 733 Jesper Jensen 80 1
353 Farum 999 Palle Schou 80 1
354 Kælderen 1201 Jesper Trane 80 1
355 Glostrup 1221 Jan Madsen 80 1
356 Royal 484 Christian Kjær Hansen 84 1
357 Brøndby Strand 645 Merete Sørensen 84 1
358 Brøndby Strand 646 Heidi Plambeck 84 1
359 Værebro 762 Niels Lemmergaard 88 1
360 Værebro 1207 Mikkel Nielsen 88 1
361 Glostrup 1219 Finn Thaarup 88 1
TOTAL 18.372

1.005

Højeste lukning

Nr. Klubnavn Klubkortnr. Navn Kampe Lukn. Lukn. Lukn.
1 Esbjerg 928 Henriette Honoré 56 170 147
2 Studsen 604 Tommy Kokxhoorn 64 170 127
3 Fluen Sjælland 670 Benny Witthøft 68 170
4 Dart Odense 881 Morten Toft Poulsen 56 170
5 Dart Odense 891 René Sørensen 52 164 136
6 Gudenå 667 David Madsen 64 164 129
7 Undløse 188 Jan Hensen 72 164
8 Glostrup 1218 Claus Egholm 88 161 161 127
9 Fluen Sjælland 676 Kenneth Christensen 72 160 156
10 Rosenhøj 1265 Hannibal O.K. Christensen 52 160 154
11 Guldborgsund 118 Nikolaj Frets 72 160 123
12 Spidserne 709 Morten Ottosson 64 160
13 Dart Odense 904 Lars Werchmester 51 160
14 Gran 1092 Kenneth Hansen 6 160
15 Langtved 1144 Peter Mikkelsen 28 158
16 Rosenhøj 374 Nicolai Rasmussen 56 156 142 134
17 Kandidarterne 194 Henning Thorgrimson 88 156 125
18 Nørre Alslev 136 Henrik Korfitzen 72 154 153 126
19 Dart Odense 877 Kent Bovin 36 154 130
20 Brøndby Strand 634 Morten Antonsen 88 154
21 Gran 1086 Jan Riedel 76 154
22 Esbjerg Taxa Sport 723 Reza Hansen 52 152 134
23 Rosenhøj 367 Kim Rasmussen 60 152
24 Gudenå 655 Preben Vad 52 152
25 Gudenå 664 John Jensen 52 151
26 Dart Odense 903 Allan Knudsen 43 151
27 Studsen 574 Brian C. Christiansen 28 150
28 T.I.F. Dart 682 Ken K. Voldbirk 76 150
29 Gran 1087 Lennart Mott 56 150
30 Vestsjæll-Ænderne 223 Jan Larsen 72 149
31 Kastrup-Tårmby 516 Ronny Bech 44 149
32 Guldborgsund 114 Henrik Jørgensen 36 148
33 Esbjerg 1334 Johan Lund Christensen 20 148
34 Esbjerg Øst 1407 Jan Nissen 12 147 135
35 Rosenhøj 365 Jess Bach Fjordside 16 147
36 Vestsjæll-Ænderne 235 Jimmi Andersen 76 146
37 Brøndby Strand 624 Karsten Larsen 68 145
38 Padborg 287 Henning Hansen 84 144 130
39 Kandidarterne 198 Torben Johansen 88 144
40 Assens 429 Henning Overgaard Madsen 55 144
41 Linde 1 Thorsten Krieg 56 142
42 Studsen 573 Andre Almy 28 142
43 Brøndby Strand 628 Leif Nielsen 68 141
44 Lido 1176 Stefan Jørgensen 24 140
45 Brøns 1150 Allan Olesen 52 139
46 Jyden 201 Bent Erik Højhus 32 138 123
47 Dart Odense 1370 Jan Frennesen 36 137
48 Vordingborg 1190 Ole Nielsen 68 136 130 120
49 Sydfyns Dart 383 Klaus Pedersen 40 136
50 Dart Odense 898 Henrik Høvsgaard 76 136
51 Gelsted 1004 Benny Madsen 56 136
52 Gelsted 1005 Johnny Therkildsen 48 136
53 Spidserne 708 Jimmy Mortensen 80 135 127
54 NB 88 781 Per Munk Pedersen 52 135
55 Jyden 200 Benny Nielsen 28 133
56 Nørre Alslev 135 Elin Mortensen 72 132
57 NoBull 951 Kaj Højriis 32 132
58 Esbjerg Taxa Sport 719 Peter Larsen 32 131 129
59 Brøndby Strand 637 Per Wøldike 80 130 126
60 Næstved 465 Brian Zachariassen 12 130 121
61 Nørre Alslev 1266 Morten Tordrup 64 130 120 120
62 Stjernerne 298 Brian Dahlberg 72 130
63 Dronningborg 328 Johnny Frederiksen 44 130
64 Rosenhøj 358 Bettina Gregersen 68 130
65 Rosenhøj 368 Lars Mortensen 60 130
66 Langtved 448 Brian B. Nielsen 56 130
67 Næstved 471 Johnny Hansen 36 130
68 Spidserne 699 Kristian Cetti Svenningsen 40 130
69 Dart Odense 726 Chris Jensen 76 130
70 Vordingborg 1297 Jesper Pejtersen 56 130
71 Østbirk IF 1441 Jess Jørgensen 20 130
72 FIOV 973 Per Thygesen 88 129 125
73 Dart Odense 899 Svend Sigurd Jensen 64 129 120
74 Brøndby Strand 645 Merete Sørensen 84 129
75 Esbjerg 925 Anders Zaar 8 129
76 Østbirk IF 1273 Dan V. Kruse 60 129
77 FIOV 971 Mogens Johansen 88 128 122
78 Brøndby Strand 627 Lars Sørensen 88 128
79 Lido 1163 Jan Nybo 36 128
80 Mariagerfjord 1132 René Olesen 32 127
81 Stjernerne 784 Jimmy René Poulsen 72 126 123
82 Kolding 124 Brian Jensen 52 126
83 Vestsjæll-Ænderne 220 Egon Laustsen 76 126
84 Brøndby Strand 643 Bo Hørbye 72 126
85 Stjernerne 785 Jens Christensen 72 126
86 Gelsted 1002 Kenneth Dørr 52 126
87 Nakskov 161 Jimmy Staal 52 125
88 Næstved 468 Susanne Trempenau 60 125
89 Vordingborg 1195 Thomas Vinsti Larsen 72 124
90 Fluen Sjælland 677 Morten Don Søe 60 123 120
91 Studsen 606 Tonny Carlsen 68 123
92 NoBull 949 Michael Stefansen 64 123
93 Kolding 1111 Preben Rasmussen 72 123
94 Spidserne 703 Eske Jul 68 122
95 FIOV 967 Lars S. Bille 76 122
96 Sdr. Omme 397 David Siebers 8 121 120
97 Brøndby Strand 636 Morten Aabro 76 121
98 Dart Odense 886 Peter Dahl Hansen 36 121
99 Kastrup-Tårmby 512 Hanne Johnsen 60 120
100 Gørslev IF 70 Dennis Sjælland 16 120
101 Guldborgsund 109 Ole Hansen 72 120
102 Guldborgsund 116 Annette Veilier 56 120
103 Undløse 187 Søren Kyed 72 120
104 Esbjerg Øst 261 Kristian Schmidt 60 120
105 Royal 478 Arne Kristensen 76 120
106 Studsen 583 John Schmidt 12 120
107 Brøndby Strand 613 Carsten Kondrup 56 120
108 Gudenå 656 Heine Vad 80 120
109 Samsø 809 Bo Schjødt Nielsen 52 120
110 Dart Odense 865 Dorthe Drue 80 120
111 Esbjerg 921 Søren Christensen 8 120
112 Esbjerg 930 Michael Jørgensen 52 120
113 Gudenå 1025 Per Rasmussen 80 120
114 Lido 1155 Erik Østergård 16 120
115 Lido 1161 Henrik Halberg 76 120
116 Lido 1170 Michael Sørensen 68 120
117 Vordingborg 1194 Mette Petersen 72 120
118 Vordingborg 1197 Thomas Hansen 68 120
119 Kolding 1348 Kurt Hansen 8 120
TOTAL 6.631

Hurtigste sæt

Nr. Klubnavn Klubkortnr. Navn Kampe 18 17 16 15 14 13 12
1 Vordingborg 1197 Thomas Hansen 68 12 2 7 1 1 1
2 Glostrup 1218 Claus Egholm 88 6 7 2 2 2 1
3 Brøndby Strand 628 Leif Nielsen 68 6 6 3 4 1
4 Spidserne 708 Jimmy Mortensen 80 7 5 2 2 1
5 Guldborgsund 114 Henrik Jørgensen 36 2 1 1
6 Esbjerg 926 Glenn Honoré 12 1 2 1 1 1
7 Kandidarterne 196 Jan Johansen 84 4 1
8 NB 88 780 Brian Brix 40 1 1 1
9 FIOV 973 Per Thygesen 88 5 5 3 3 1
10 Lido 1176 Stefan Jørgensen 24 1 1
11 Esbjerg Øst 1189 Martin Simonsen 16 1 1
12 Rosenhøj 374 Nicolai Rasmussen 56 6 3 4 3 3
13 Nørre Alslev 136 Henrik Korfitzen 72 2 7 1 1 1
14 Vestsjæll-Ænderne 220 Egon Laustsen 76 2 1
15 Padborg 293 Oliver Iwersen 16 1 2 1
16 Studsen 604 Tommy Kokxhoorn 64 3 3 1
17 Brøndby Strand 624 Karsten Larsen 68 2 1 1
18 FIOV 631 Martin Antonsen 40 2 7 2 2 1
19 Gudenå 656 Heine Vad 80 10 2 1 3 1
20 Fluen Sjælland 676 Kenneth Christensen 72 2 1 1
21 NoBull 948 Knud Erik Pedersen 64 2 1 1 1 1
22 NoBull 951 Kaj Højriis 32 3 1 1 1
23 FIOV 976 Troels Rusel 56 5 6 4 2 1
24 Nørre Alslev 1266 Morten Tordrup 64 10 6 2 1 1
25 Royal 1285 Cliff Boysen 16 1 1 1 1
26 Jyden 200 Benny Nielsen 28 5 4 1 3 2
27 FIOV 963 Hans Engell 76 2 1 1 2 2
28 FIOV 971 Mogens Johansen 88 6 1 1 2 2
29 Linde 1 Thorsten Krieg 56 4 6
30 Linde 2 Kaj Nielsen 52 4 2 3 1
31 Linde 4 Brian Jensen 48 2
32 Linde 6 John Madsen 48 4 3 1 1
33 Islev 30 Marianne Munksø 56 1
34 Sdr. Omme 38 Daniel Tyge Thybøl 68 1
35 Aalborg 61 Birgitte Brøndum 32 1
36 Gørslev IF 68 Anders Hansen 36 1
37 Gørslev IF 70 Dennis Sjælland 16 2
38 Gørslev IF 77 Søren Raun 68 2
39 Holbæk 96 Bo Olsen 4 1
40 Holbæk 107 Andreas Bergø 16 1
41 Guldborgsund 109 Ole Hansen 72 1
42 Guldborgsund 113 Søren Enggaard 60 1
43 Guldborgsund 118 Nikolaj Frets 72 5 3 1 2
44 Kolding 124 Brian Jensen 52 1
45 Nørre Alslev 133 Thorsten Kaxe 60 1 2 1
46 Nørre Alslev 137 Kim Jørgensen 60 1 2
47 Nakskov 149 Dirch Dahl 28 1
48 Nakskov 155 Brian Jakobsen 60 1
49 Nakskov 159 Ole Kristoffersen 64 1
50 Undløse 187 Søren Kyed 72 2 6 1
51 Undløse 188 Jan Hensen 72 1
52 Undløse 191 Michael Fischer 60 1
53 Kandidarterne 193 Brian Hesselhede 80 1
54 Kandidarterne 194 Henning Thorgrimson 88 2 1 1
55 Kandidarterne 198 Torben Johansen 88 2
56 Jyden 201 Bent Erik Højhus 32 3 1
57 Jyden 202 Brian Flink 20 1
58 Jyden 203 Carl Henrik Hansen 8 1 1
59 Vestsjæll-Ænderne 222 Helmer Poulsen 76 1 1
60 Vestsjæll-Ænderne 226 Michael Larsen 72 1 1 1
61 Vestsjæll-Ænderne 227 Preben Christiansen 76 1
62 Vestsjæll-Ænderne 228 Tommy Haulrich 76 9 6 1 1
63 Vestsjæll-Ænderne 235 Jimmi Andersen 76 6 2 2
64 Bording 246 Ove Buurgaard 80 2 1 1
65 Bording 251 Poul Buurgaard Nielsen 76 1 1
66 Esbjerg Øst 254 Bent Gundersen 28 1
67 Esbjerg Øst 261 Kristian Schmidt 60 1
68 Esbjerg Øst 265 Peter Larsen 4 1
69 Padborg 281 Allan Greve 68 1 1
70 Padborg 287 Henning Hansen 84 1 1
71 Padborg 290 Jürgen Hansen 8 2
72 Padborg 294 Thorsten Hansen 16 1
73 Stjernerne 298 Brian Dahlberg 72 2 1
74 Stjernerne 313 Tine Riis 68 1 1
75 Kjøge 314 Tommy Dahlberg 76 1 2
76 Dronningborg 332 Morten Jacobsen 60 2
77 Rosenhøj 357 Anni Rasmussen 68 1
78 Rosenhøj 359 Mikael Merlit 72 5 4 2
79 Rosenhøj 361 Hans Henriksen 60 2 3 2 2
80 Rosenhøj 363 Henrik Sølvsten 68 1 6
81 Rosenhøj 364 Jan Olsen 24 1
82 Rosenhøj 367 Kim Rasmussen 60 2
83 Rosenhøj 371 Niels Sabroe 12 1
84 Rosenhøj 373 Casper Rasmussen 52 2 5 1 1
85 Sydfyns Dart 381 Frank Nordby 44 1
86 Sydfyns Dart 383 Klaus Pedersen 40 3 4 2 1
87 Sdr. Omme 400 Martin Tronborg 20 1
88 Assens 421 Kenneth Jeppesen 12 1
89 Assens 424 Daniel Nederlund 60 1 1
90 Assens 425 Jens Erik Frederiksen 4 1
91 Langtved 448 Brian B. Nielsen 56 3 1 1
92 Langtved 456 Søren Lyngbak Poulsen 56 1
93 Næstved 465 Brian Zachariassen 12 1 1
94 Næstved 473 Søren Thomsen 44 1 1
95 Royal 478 Arne Kristensen 76 3
96 Royal 490 Jan Bøgvad Andersen 76 1
97 Royal 492 Kim Madsen-Röschmann 76 2 1
98 Kastrup-Tårmby 512 Hanne Johnsen 60 4 2
99 Kastrup-Tårmby 513 Jacob Poulsen 76 2 1
100 Kastrup-Tårmby 516 Ronny Bech 44 3
101 Studsen 572 Allan Herringstad 4 1
102 Studsen 574 Brian C. Christiansen 28 1 3 1
103 Studsen 575 Casper Thordal 12 1
104 Studsen 578 Danny Bentson 80 1 1
105 Studsen 591 Leif M. Nilsson 52 1
106 Studsen 594 Mathias Arslev 4 1
107 Studsen 600 Pia Arslev 8 1
108 Studsen 606 Tonny Carlsen 68 3 2
109 Studsen 607 Allan Christiansen 80 1
110 Brøndby Strand 611 Borghild D. Olsen 80 3 1
111 Brøndby Strand 613 Carsten Kondrup 56 2 1
112 Brøndby Strand 615 Claus Haun 80 1 2 1
113 Brøndby Strand 617 Claus Vestergaard 80 1
114 Brøndby Strand 618 Dennis Krogh 80 1 1 1
115 Brøndby Strand 625 Kim Rønneberg 80 1
116 Brøndby Strand 626 Kristoffer Hoff Pfeiffer 4 1
117 Brøndby Strand 627 Lars Sørensen 88 2 1
118 Brøndby Strand 633 Michael Ahlers 76 1 1
119 Brøndby Strand 634 Morten Antonsen 88 1
120 Brøndby Strand 635 Morten Hansen 4 2
121 Brøndby Strand 640 Torben Haun 64 1
122 Brøndby Strand 643 Bo Hørbye 72 1 1
123 Brøndby Strand 645 Merete Sørensen 84 2
124 Sydfyns Dart 651 Erik Höiberg Pedersen 36 1
125 Sydfyns Dart 653 Kim E. Jensen 48 1
126 Gudenå 655 Preben Vad 52 1
127 Gudenå 663 Kim Sørensen 16 1
128 Gudenå 665 Hans Sørensen 72 3 2
129 Gudenå 667 David Madsen 64 3 1 1
130 Dart Odense 669 Brian Rasmussen 60 1
131 Fluen Sjælland 677 Morten Don Søe 60 1
132 T.I.F. Dart 682 Ken K. Voldbirk 76 1
133 T.I.F. Dart 684 Tommy Binder 68 1
134 Spidserne 699 Kristian Cetti Svenningsen 40 6 2 2
135 Spidserne 703 Eske Jul 68 2 1
136 Spidserne 704 Marco Preuss 60 1
137 Spidserne 705 René Wexøe 56 1
138 Spidserne 709 Morten Ottosson 64 6 1 1
139 Esbjerg Taxa Sport 723 Reza Hansen 52 1
140 Dart Odense 726 Chris Jensen 76 1 2 1
141 BBA 2000 733 Jesper Jensen 80 2 1 1
142 Værebro 756 Bjarne Caver Nielsen 88 3 2 2 1
143 Værebro 760 Michael Langaa Jensen 80 1
144 NB 88 781 Per Munk Pedersen 52 1
145 Stjernerne 784 Jimmy René Poulsen 72 3 2 1
146 Stjernerne 785 Jens Christensen 72 7 2 1 2
147 Stjernerne 786 Diana Christensen 72 1
148 Samsø 809 Bo Schjødt Nielsen 52 2 2
149 Samsø 811 Johnny Henriksen 24 1
150 Samsø 813 Bill Stege 28 1
151 Grotten 856 Robert Seier Nielsen 76 11 2 2
152 Grotten 857 Anne Engell 76 1
153 Grotten 858 Casper Storkehave 48 1 2
154 Dart Odense 871 Henning Mortensen 40 1
155 Dart Odense 872 Henrik Lollesgaard 8 1 1
156 Dart Odense 873 Jann Rasmussen 4 1
157 Dart Odense 877 Kent Bovin 36 3 1
158 Dart Odense 880 Morten Rygaard Jerris 48 2 1
159 Dart Odense 881 Morten Toft Poulsen 56 1
160 Dart Odense 883 Ole Sumo Klausen 52 1
161 Dart Odense 886 Peter Dahl Hansen 36 1
162 Dart Odense 891 René Sørensen 52 1
163 Dart Odense 898 Henrik Høvsgaard 76 5 1
164 Dart Odense 899 Svend Sigurd Jensen 64 1 1 1
165 Dart Odense 900 Tom Stabel 24 1
166 Dart Odense 901 Hans-Jørgen Andersen 31 1
167 Dart Odense 903 Allan Knudsen 43 3
168 Dart Odense 904 Lars Werchmester 51 1
169 Asaa 919 Jan Jensen 8 1 1
170 Esbjerg 922 Torben Dollerup 4 1
171 Esbjerg 925 Anders Zaar 8 1
172 Esbjerg 928 Henriette Honoré 56 1
173 Esbjerg 930 Michael Jørgensen 52 1
174 Esbjerg 932 Jim Grønning 80 2 1
175 NoBull 949 Michael Stefansen 64 1
176 FIOV 960 Brian Johansen 32 1
177 FIOV 961 Carsten Christensen 76 1 1
178 FIOV 967 Lars S. Bille 76 4 3 1
179 FIOV 974 Peter Nielsen 24 1
180 Langå 984 Brian Falck Andreasen 24 3 2
181 Farum 996 Karsten Jørgensen 56 1
182 Farum 998 Ole Olsen 76 1 1
183 Gelsted 1002 Kenneth Dørr 52 1
184 Gelsted 1005 Johnny Therkildsen 48 2 1
185 Gudenå 1025 Per Rasmussen 80 3 2 1 1
186 DK26 1046 Dennis Johansen 68 1 1
187 DK26 1059 Per Geiler 32 2
188 Bording 1062 Teddi Jakobsen 60 1 1
189 Gran 1085 John Heino Hansen 76 3 1
190 Gran 1086 Jan Riedel 76 6 5 3 1
191 Gran 1088 Niklas Karlsen 68 2 1 1
192 Gran 1092 Kenneth Hansen 6 4
193 BBA 2000 1097 Koos van Dijk 52 1
194 Gudenå 1101 Steffen Skaarup 8 1
195 Sydfyns Dart 1104 Mogens Sørensen 72 1
196 Kælderen 1115 Jimmi Jensen 48 1
197 Mariagerfjord 1122 Jan Nielsen 52 1 2 1
198 Mariagerfjord 1125 Leo Østerballe 24 1
199 Mariagerfjord 1132 René Olesen 32 2
200 Spidserne 1136 Poul P. Siversen Jensen 44 3 1 1
201 Langtved 1144 Peter Mikkelsen 28 1 2
202 Brøns 1150 Allan Olesen 52 1 2
203 Lido 1163 Jan Nybo 36 1
204 Lido 1165 John Kristensen 72 1 1
205 Lido 1178 Thomas Matzen 60 1 1
206 Lido 1181 Tina Eggersen 80 1
207 Lido 1182 Tonnie Sørensen 8 1
208 Vordingborg 1190 Ole Nielsen 68 11 6 2 3
209 Vordingborg 1195 Thomas Vinsti Larsen 72 1 1
210 Vordingborg 1196 Jackie Larsen 44 2 3 2
211 Rosenhøj 1206 Brian Riis Jensen 24 2
212 Værebro 1207 Mikkel Nielsen 88 1 2 1
213 Aalborg 1212 Stefan Bjerregaard 16 1 1
214 Glostrup 1221 Jan Madsen 80 3 3 1
215 Glostrup 1222 Jens Kjær Rasmussen 80 7 5 2 1
216 Glostrup 1223 Kim Eilersen 88 1 1
217 Glostrup 1224 Kristian Jørgensen 28 4 1
218 Glostrup 1225 Michael Liltorp 64 1 2
219 Nakskov 1233 Ralph Køster 68 1 1
220 Sdr. Omme 1234 Wolfgang Bernecker 16 1
221 Kolding 1242 Carsten Wiborg 60 2
222 Fortuna 1246 Peter Folkmann 64 1 2
223 Fortuna 1251 Britt Jensen 48 1
224 Fortuna 1253 Carsten Kaj 60 2
225 Rosenhøj 1265 Hannibal O.K. Christensen 52 2 1
226 Østbirk IF 1274 Jacob B. Bahnson 52 1
227 Kælderen 1292 Lars Petersen 20 1
228 Spidserne 1322 Dennis S. Sørensen 28 1
229 Studsen 1342 Brian Andersen 44 1
230 Nakskov 1363 Carsten Saaby 36 1 1
231 Nakskov 1384 Michael Christiansen ristiansen 20 1
232 Esbjerg Øst 1407 Jan Nissen 12 1
233 Dart Odense 1430 Jan Møller Jespersen 12 2 2 1 1
234 Østbirk IF 1441 Jess Jørgensen 20 1 1
235 Spidserne 1452 Søren Vittarp 12 2
236 NB 88 1459 Stiig Andersen 4 1 1 1
237 Fluen Sjælland 1460 Ronny Olsen 8 1
TOTAL 12.207 415 263 119 81 27 11 4

Interesseret i dart? Klik på..

spildart

Klublogin

Tilmeld nyhedsbrev

Please wait

Dansk Dart Union er medlem af:

Sponsorer / samarbejdspartnere:

lille SS logo 1 m skygge