DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Rangliste, Herrer

Nr.NavnKlubPoints
A-spillere
1. Brian Løkken DK26 Hvidovre 277 Stævner
2. Mogens Christensen Dartklubben Potten 122 Stævner
3. Nicolai Olsen Holbæk Dart Center 103 Stævner
4. Per Laursen Dartklubben Potten 90 Stævner
5. Niels Heinsøe Dartklubben Potten 88 Stævner
6. Brian C. Christiansen Studsen Dart 87 Stævner
7. Lars Helsinghof Dartklubben Potten 86 Stævner
8. Glenn Honoré Klubløs 83 Stævner
9. Ulrich Meyn DK26 Hvidovre 68 Stævner
10. Daniel Jensen Holbæk Dart Center 64 Stævner
11. Ivan Madsen Brøndby Strand 61 Stævner
12. Anders Zaar Kælderen 50 Stævner
13. Søren Gjerlufsen Assens Dart Club 47 Stævner
14. Nicolai Rasmussen Dartklubben Potten 46 Stævner
15. Kenneth Byø Holbæk Dart Center 45 Stævner
16. Vladimir Kim Andersen Klubløs 44 Stævner
17. Niels-Jørgen Hansen Aabenraa Dartklub 44 Stævner
18. Bendt O. Nielsen DK26 Hvidovre 43 Stævner
19. Ivan Springborg Poulsen Stifterne 43 Stævner
20. Tom Veje Kristensen Aros Dart Club 37 Stævner
21. Bjarne Laurs Iversen Gæsteklubben 36 Stævner
22. Frank Andreasen Dartklubben Potten 34 Stævner
23. Alex Jensen Dartklubben Potten 33 Stævner
24. Dennis Lindskjold Dartklubben Fluen 33 Stævner
25. Allan Bak Dartklubben Fluen 27 Stævner
26. René Johansen Ringsted Dartklub 27 Stævner
27. Steen Lysen Aalborg Dart Klub 27 Stævner
28. Søren Hedegaard Dartklubben Potten 26 Stævner
29. Steffen Olling Esbjerg Dartklub 22 Stævner
30. Bent Lambertsen Aros Dart Club 22 Stævner
31. Claus Nielsen Jyden Dartklub 22 Stævner
32. Benjamin Drue Reus Assens Dart Club 19 Stævner
33. Jimmy Wawrzonek Assens Dart Club 19 Stævner
34. Ole Jørgensen Ringsted Dartklub 19 Stævner
35. Jan Nielsen Hovsa 18 Stævner
36. Preben Sørensen Odins Dart Club 18 Stævner
37. Lars Sørensen Holeby Dart 18 Stævner
38. Tonni Sørensen Dartklubben Lido 18 Stævner
39. Andreas Toft Jørgensen Aabenraa Dartklub 16 Stævner
40. Michael Larsen Kokkedal Dartklub 16 Stævner
41. Mathias Arslev Studsen Dart 15 Stævner
42. Thomas Mortensen Dartklubben Lido 14 Stævner
43. Henrik Rudolph Aabenraa Dartklub 14 Stævner
44. Mikkel Knudsen Dartklubben Royal 14 Stævner
45. Carl Henrik Hansen Jyden Dartklub 14 Stævner
46. Brian Jensen Samsø Dart Club 14 Stævner
47. Bo møller Hovsa 14 Stævner
48. Michael Siegfred Paul Seemann Kælderen 13 Stævner
49. Nicolas SIMON Pan Bak Dartklubben Fluen 12 Stævner
50. Flemming Roed Petersen Kolding Dartklub 12 Stævner
51. Jan Møller Jespersen Stifterne 11 Stævner
52. Allan Rask Islev Dartklub 11 Stævner
53. Ricky Williamson DK26 Hvidovre 11 Stævner
54. Brian S. Andersen Studsen Dart 11 Stævner
55. Kim Knudsen Kjøge Dart Club 11 Stævner
56. Henrik Primdal Hovsa 11 Stævner
57. Magnus Larsen Dartklubben Fluen 10 Stævner
58. Bjarke Gade Dartklubben Royal 10 Stævner
59. Mogens Olsen Kolding Dartklub 10 Stævner
60. Henrik Kreutzfeld Ejby Dartforening 10 Stævner
61. Martin Rasmussen Hejnsvig Dart Klub 9 Stævner
62. Klaus Rejnhold Dartklubben Lido 8 Stævner
63. René Hansen Hejnsvig Dart Klub 8 Stævner
64. Morten Sørensen Dartklubben Lido 8 Stævner
65. Kasper Brandt Puggaard Kælderen 8 Stævner
66. Niels Jensen Næstved Dart 8 Stævner
67. Jørgen Næser Thomsen Klubløs 8 Stævner
68. Dennis Møller Galten Dartklub 7 Stævner
69. Niels Sørensen Sydvest Dart 7 Stævner
70. Henrik Vestbo Dartklubben Lido 7 Stævner
71. Sune Hokser Poulsen Kælderen 7 Stævner
72. Erik B. Nielsen Dartklubben Esbjerg Øst 7 Stævner
73. Daniel Jahn Hadberg Samsø Dart Club 7 Stævner
74. Tom Nielsen Sakskøbing Dartklub 7 Stævner
75. Mikkel Ruusunen Nielsen Dartklubben Royal 7 Stævner
76. Johnny Holm Jensen Assens Dart Club 7 Stævner
77. Kenneth Vesterskov Arrows Frederiksværk Dart Klub 7 Stævner
78. Jørgen Ejlertsen Holbæk Dart Center 7 Stævner
79. Kenneth G. Dalbjerg Odsherred Dartklub 7 Stævner
80. Jens Andreasen Verninge Dart 7 Stævner
81. Winfried Kuchel Holeby Dart 7 Stævner
82. Thomas Andersen Kolding Dartklub 7 Stævner
83. Kenneth Hansen DK26 Hvidovre 7 Stævner
84. Thomas Hesteng Odsherred Dartklub 7 Stævner
85. Dan E. Jensen Odsherred Dartklub 7 Stævner
86. Palle Madsen Odins Dart Club 7 Stævner
87. Marius Skrzypski Aros Dart Club 7 Stævner
88. Bjørn Zachariassen Odins Dart Club 7 Stævner
89. Thomas Schmidt Aabenraa Dartklub 7 Stævner
B-spillere
90. Egon Reus Assens Dart Club 6 Stævner
91. Bent Erik Højhus Jyden Dartklub 6 Stævner
92. Lars Petersen Kælderen 6 Stævner
93. Brian Hansen Aros Dart Club 4 Stævner
94. Brian Lindhardt Christiansen Dartklubben Royal 4 Stævner
95. Allan Munkø Paetau Dartklubben Lido 4 Stævner
96. Frede Johansen Dartklubben Lido 4 Stævner
97. Nicolaj Peter Andersen Tvis Paradart 4 Stævner
98. Morten Normann Pedersen Engesvang Dartklub 4 Stævner
99. Lucas Christensen DK26 Hvidovre 4 Stævner
100. Allan Bach Christensen Nordpilen 4 Stævner
101. Per Bertelsen Aalborg Dart Klub 4 Stævner
102. Teitur Thorleifsson Dartklubben Lido 4 Stævner
103. Dennis Schmidt Dartklubben Potten 4 Stævner
104. Leif Knudsen Dartklubben Potten 4 Stævner
105. Bent Schmidt Aabenraa Dartklub 4 Stævner
106. Brian Skov Aabenraa Dartklub 4 Stævner
107. Thomas Vinsti Larsen Vordingborg Dartklub af 1982 4 Stævner
108. Justin Thurley Dartklubben Potten 4 Stævner
109. Dennis Johannsen Dartklubben Fluen 4 Stævner
110. Michael Schwaner Kolding Dartklub 4 Stævner
111. Jan G. Hansen Dartklubben Royal 4 Stævner
112. Kenneth Jensen Kokkedal Dartklub 4 Stævner
113. Kim Frithjof Studsen Dart 4 Stævner
114. Steffen Koefoed Studsen Dart 4 Stævner
115. Marcus Holm Ringsted Dartklub 4 Stævner
116. Brian Buur Stifterne 4 Stævner
117. Heine Rasmussen Verninge Dart 4 Stævner
118. Tom Johannsen Dartklubben Fluen 4 Stævner
119. Lars S. Bille Dartklubben FIOV 4 Stævner
120. Jens Algot Kirke Helsinge IF 4 Stævner
121. Morten Skødstrup Jensen Dartklubben Fluen Sj. 4 Stævner
122. Tommy Haulrich Vestsjæll-Ænderne 4 Stævner
123. Jonas Thaulow Andersen DK26 Hvidovre 4 Stævner
124. Michael Bust Gørslev Dartklub 4 Stævner
125. Jimmi Andersen Holbæk Dart Center 4 Stævner
126. Martin Kriz Avedøre Dart 4 Stævner
127. Daniel de Roode DK26 Hvidovre 4 Stævner
128. Patrick Nielsen Studsen Dart 4 Stævner
129. Nick Hjørtoft Farum Dart Klub 4 Stævner
130. Lars Nygaard Rasmussen Søhus Dartklub 4 Stævner
131. Henrik Halberg Dartklubben Lido 4 Stævner
132. Benny Rasmussen Kolding Dartklub 4 Stævner
133. Martin Løber Rødderne 4 Stævner
134. Lars Olsen Dartklubben FIOV 4 Stævner
135. Flemming Hansen Hejnsvig Dart Klub 4 Stævner
136. Robert Højholt Randers Dart Club 4 Stævner
137. Lars Schmidt Studsen Dart 4 Stævner
138. Daniel Harders Kolding Arrows 4 Stævner
139. René Kirckhoff Madsen Odins Dart Club 4 Stævner
140. Lars Boysen DK26 Hvidovre 4 Stævner
141. Rune Marcussen Aros Dart Club 4 Stævner
142. Frank Valsgaard Kirke Helsinge IF 4 Stævner
143. Tonny Madsen Assens Dart Club 4 Stævner
144. Benny Højholt Randers Dart Club 4 Stævner
145. Henrik Lydolf Dart Odense 4 Stævner
146. Jan Holm Ringsted Dartklub 4 Stævner
147. John Tell Larsen Rødderne 4 Stævner
148. Michael Hansen DK26 Hvidovre 4 Stævner
149. Frank Palmelund Knudsen Kjøge Dart Club 4 Stævner
150. Anders Kronborg Jensen No Dart DC 2 Stævner
151. Michael T. Ladefoged Gæsteklubben 2 Stævner
152. Jon Hegaard Kirkeby Jyden Dartklub 2 Stævner
153. Peter Jeppesen NoBull 2 Stævner
154. Bo Rune Hermansen Ejby Dartforening 2 Stævner
155. Christian Volkertsen Kolding Dartklub 2 Stævner
156. Torben Martensen Dart 8700 2 Stævner
157. Dennis Olesen Kælderen 2 Stævner
158. Torben Dollerup Esbjerg Dartklub 2 Stævner
159. Daniel Harris Svendborgsund Dartklub 2 Stævner
160. Per Holm Gæsteklubben 2 Stævner
161. Lars Nielsen Brøndby Dart 2 Stævner
162. Kim Iversen Dartklubben Fluen 2 Stævner
163. Søren Frandsen Kokkedal Dartklub 2 Stævner
164. Claus Hübbe Bruun Odder Ny Dartklub 2 Stævner
165. Jesper Skovgaard Guldborgsund 2 Stævner
166. Simon Lyndby Ejby Dartforening 2 Stævner
167. Per Israelsen Verninge Dart 2 Stævner
168. Ole Nissen Holeby Dart 2 Stævner
169. Henrik Christensen Ringsted Dartklub 2 Stævner
170. Kristoffer Hoff Pfeiffer Brøndby Strand 2 Stævner
171. Torben Stryhn Holeby Dart 2 Stævner
172. Jan Rasmussen Dartklubben FIOV 2 Stævner
173. Martin Reuther Kjøge Dart Club 2 Stævner
174. Jeppe Stolt Nordpilen 2 Stævner
175. Lars Daniel Lorenzen Aabenraa Dartklub 2 Stævner
176. Stig Jensen Verninge Dart 2 Stævner
177. Morten Petersen-Martin Sydvest Dart 2 Stævner
178. Dennis Schmidt Rødderne 2 Stævner
179. Bo Kildegaard Bartram Odins Dart Club 2 Stævner
180. Kim Antonsen Rødderne 2 Stævner
181. Tonny Viktor Brøndum Dall Ferslev IF 2 Stævner
182. Alex Thisgaard Aros Dart Club 2 Stævner
183. Flemming Beck Jørgensen DK26 Hvidovre 2 Stævner
184. Axel K. Holst Thomsen Dartklubben Lido 1 Stævner
185. Michael Lerche pedersen Dart 8700 1 Stævner
186. Henrik Olesen Bakke Dart 1 Stævner
187. Kenneth Jensen Dartklubben Thyboerne 1 Stævner