DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Støt vores sponsor

Køb dartudstyr til specialpriser

Navn Klub 180´er
1 Michael Ranum Aalborg Dart Klub 16
2 Jørgen Rasmussen Kolding 10
3 Mikael Merlit Rosenhøj Dartklub 9
4 Ole Jørgensen Ringsted 6
5 Leif Nielsen Brøndby Strand 5
6 Klaus Rejnhold Studsen 5
7 Allan Herringstad Studsen 5
8 Allan Tonnesen Aalborg Dart Klub 5
9 René Johansen Ringsted 4
10 Lars Helsinghof Andersen Potten 4
11 Lemmy Olsen Rosenhøj Dartklub 4
12 Per Bertelsen Aalborg Dart Klub 4
13 Lean Jensen Brøndby Dart 3
14 Bent Christiansen Brøndby Strand 3
15 Jan Einar Jensen Dartklubben Bugten 3
16 Hans Sørensen DK26 3
17 Jan D. Christensen Prins Robert Burns 3
18 Flemming Mogensen Rødderne 3
19 Brian Jensen Værebro 3
20 Kenneth Nielsen Esbjerg Øst 3
21 Michael Dittmann Kolding 3
22 Søren Hedegaard Potten 3
23 Claus Boje Brøndby Dart 2
24 Max Berendt Brøndby Strand 2
25 Hans Engell Fiov 2
26 John Hansen Hedebo 2
27 Claus Rene Larsen Kastrup-Tårnby 2
28 Fritz Johnsen Kastrup-Tårnby 2
29 Johnny Jonasson Ringsted 2
30 Ebbe Tommy Jensen Ringsted 2
31 Stig Jørgensen Ringsted 2
32 Thomas Hansen Ringsted 2
33 Kurt Hansen Studsen 2
34 Lars Schmidt Studsen 2
35 Jens Erik Frederiksen Assens 2
36 Per Skau Assens 2
37 Lars Werchmester Dart Odense 06 2
38 Glenn Honoré Esbjerg 2
39 Palle Raarup Fluen 2
40 Steen Larsen Fluen 2
41 Kim Jørgensen Grenaa Dartklub 2
42 Jens Ole Thomsen Jyden 2
43 Jesper Ottow Jyden 2
44 Brian Jakobsen Kolding 2
45 Jan A. Fisker Potten 2
46 Lars Andersen Potten 2
47 Torben Jørgensen Potten 2
48 Mogens Christensen Randers 2
49 Keld Ransby Rosenhøj Dartklub 2
50 Kim Rasmussen Rosenhøj Dartklub 2
51 Niels Sabro Rosenhøj Dartklub 2
52 Johnny Therkildsen Royal 2
53 Per Rasmussen Royal 2
54 Erik Lillie Ry Dart Club 2
55 Jesper Clante Vissenbjerg 2
56 Lars Benkjær Aalborg Dart Klub 2
57 Michael Jensen Aalborg Dart Klub 2
58 Micahel Kjellerup Fluen 2
59 Flemming Bruun Bjørnebanden Amager 2000 1
60 Claus Haun Brøndby Str. 1
61 Glen Madsen Brøndby Strand 1
62 Per Wøldike Brøndby Strand 1
63 Ole Nielsen Dart 75 1
64 Lars Hillmann Pedersen FIOV 1
65 Carsten B. Christensen FIOV 1
66 Mona Andersen FIOV 1
67 Svend Erik Nielsen Hedebo 1
68 Jan Palmtoft Hedegården 1
69 Per Jørgensen Hedegården 1
70 Hanne Johnsen Kastrup-Tårnby 1
71 Jørgen Nelander Mosede 1
72 Johnnie Jakobsen Mosede 1
73 Robert Rasmussen Ringsted 1
74 Jimmy Karlsen Rødderne 1
75 Lars Olesen Rødderne 1
76 Peter Vith Rødderne 1
77 Ole Poulsen Rødovre 1
78 Uno Mortensen Rødovre 1
79 Mikael Jensen Stevns Dart Klub 1
80 Kim Henriksen Studsen 1
81 Robert Jakobsen Studsen 1
82 Bo Nielsen Studsen 1
83 Stig Hansen Studsen 1
84 Alex Hadberg Assens 1
85 Finn Madsen Assens 1
86 Morten Stilling Assens 1
87 Henning B. Andersen Dart Odense 06 1
88 Henning Olsen DK Pilen 1
89 Ole Klausen DK Pilen 1
90 Preben Bang DK Pilen 1
91 Torben Dollerup Esbjerg 1
92 Knud Wendelboe Grenaa Dartklub 1
93 Per M. Pedersen Grenaa Dartklub 1
94 Charly Sørensen Hovsa 1
95 Henrik Primdahl Hovsa 1
96 Lars Viggo Quist Pedersen Hovsa 1
97 Per Andersen Hovsa 1
98 Susanne Vennersdorf Hovsa 1
99 Søren Gjerlufsen Hovsa 1
100 Tonny B. Jensen Hovsa 1
101 Brian Flink Jyden 1
102 Tommy Møller Kolding 1
103 Søren Arnstrup Lido 1
104 Leif Knudsen Potten 1
105 Martin Bahnsen Randers 1
106 Bettina Gregersen Rosenhøj Dartklub 1
107 Gerda Esbensen Rosenhøj Dartklub 1
108 Jan Bøgvad Andersen Royal 1
109 Niels Aage Sørensen Royal 1
110 Palle Juul Andersen Royal 1
111 Bent Jensen Ry Dart Club 1
112 Bjarne Viborg Ry Dart Club 1
113 Jørn Samsø Samsø 1
114 Bo Kildegård Vissenbjerg 1
115 Per Kristiansen Aalborg Dart Klub 1
116 Torben Christensen Aalborg Dart Klub 1
117 Claus G. Jensen Jyden 1

Navn Klub Højeste lukker
1 Heinz Dahl Royal 170
2 Leif Nielsen Brøndby Strand 161
3 Robert Jakobsen Studsen 160
3 Brian Jakobsen Kolding 160
5 Jørgen Nelander Mosede 157
5 Robert Rasmussen Ringsted 157
7 Glenn Honoré Esbjerg 156
8 Brian Jørgensen Ry Dart Club 155
9 Jens Dam Potten 150
10 Rene Johansen Ringsted 149
11 Kristian Schmidt Esbjerg Øst 148
12 Poul J. Dejgaard Royal 144
13 Bjarne Viborg Ry Dart Club 143
14 Brian B. Nielsen Langtved 142
15 Klaus Rejnhold Studsen 140
15 Torben Dollerup Esbjerg 140
15 Jens Ole Thomsen Jyden 140
18 Robert Jakobsen Studsen 133
19 Torben Dollerup Esbjerg 132
20 Carl Schmatz Royal 131
20 Michael Ranum Aalborg Dart Klub 131
22 Willy Winding Mosede 130
22 Jimmy Karlsen Rødderne 130
24 Max Berendt Brøndby Strand 128
25 Johnny Jonasson Ringsted 125
25 Jesper Ottow Jyden 125
25 Torben Andersen Jyden 125
28 Claus Schmidt Brøndby Strand 124
28 Carsten B. Christensen FIOV 124
30 Lars Hillmann Pedersen FIOV 123
31 Stefan Hoffmann Ringsted 122
32 Lean Jensen Brøndby Dart 120
32 Lean Jensen Brøndby Dart 120
32 Per Bertelsen Aalborg Dart Klub 120
35 Per Rasmussen Royal 113


Navn Klub Hurtigste sæt
1 Ole Jørgensen Ringsted 2*12
2 Torben Dollerup Esbjerg 12
3 Per Bertelsen Aalborg Dart Klub 12
4 Johnny Jonasson Ringsted 13
5 Per M. Pedersen Grenaa Dartklub 13
6 Henrik Primdahl Hovsa 13
7 Jørgen Rasmussen Kolding 13
8 Michael Ranum Aalborg Dart Klub 13
9 Per Bertelsen Aalborg Dart Klub 13
10 Klaus Rejnhold Studsen 2*14
11 Kenneth Hansen Rødovre 14
12 Stig Jørgensen Ringsted 14
13 Lars Andersen Potten 14
14 Klaus Rejnhold Studsen 2*15
15 Stig Jørgensen Ringsted 2*15
16 Lean Jensen Brøndby Dart 15
17 Ole Jørgensen Ringsted 15
18 Lars Rasmussen Brøndby Dart 15
19 Glenn Honoré Esbjerg 15
20 Jesper Ottow Jyden 15
21 Jørgen Rasmussen Kolding 15
22 Mogens Christensen Randers 15
23 Jan Bøgvad Andersen Royal 15
24 Robert Jakobsen Studsen 2*16
25 Ole Jørgensen Ringsted 2*16
26 Klaus Rejnhold Studsen 16
27 Carsten Kristensen Brøndby Dart 16
28 Leif Nielsen Brøndby Dart 16
29 Stig Jørgensen Ringsted 16
30 Mogens Christensen Randers 16
31 Heinz Dahl Royal 16
32 Jesper Clante Vissenbjerg 16
33 Henrik Jørgensen Dartklubben Bugten 3*17
34 Robert Jakobsen Studsen 17
35 Stig Jørgensen Ringsted 17
36 Kenneth Hansen Rødovre 17
37 Lean Jensen Brøndby Dart 17
38 Ole Jørgensen Ringsted 17
39 Jimmy Karlsen Rødderne 17
40 Jørgen Nelander Mosede 17
41 Leif Nielsen Brøndby Strand 17
42 René Johansen Ringsted 17
43 Allan Herringstad Studsen 17
44 Bent Christiansen Brøndby Strand 17
45 Stig Hansen Studsen 17
46 Carsten Kristensen Brøndby Dart 17
47 Johnny Jonasson Ringsted 17
48 Morten Stilling Assens 17
49 Kim Rasmussen Rosenhøj Dartklub 17
50 Gerda Esbensen Rosenhøj Dartklub 17
51 Brian Jørgensen Ry Dart Club 17
52 Robert Jakobsen Studsen 3*18
53 Lean Jensen Brøndby Dart 2*18
54 Carl Schmatz Royal 2*18
55 Stig Jørgensen Ringsted 18
56 Kenneth Hansen Rødovre 18
57 Klaus Rejnhold Studsen 18
58 Ole Jørgensen Ringsted 18
59 Hans Sørensen DK26 18
60 Kurt Hansen Studsen 18
61 Dennis Hansen Brøndby Dart 18
62 Jesper Arnskov Studsen 18
63 Per Wøldike Brøndby Strand 18
64 Glenn Honoré Esbjerg 18
65 Kristian Schmidt Esbjerg Øst 18
66 Brian B. Nielsen Langtved 18
67 Torben Jørgensen Potten 18
68 Mogens Christensen Randers 18
69 Kim Rasmussen Rosenhøj Dartklub 18
70 Bo Kildegård Vissenbjerg 18

Interesseret i dart? Klik på..

spildart

Klublogin

Tilmeld nyhedsbrev

Please wait

Dansk Dart Union er medlem af:

Sponsorer / samarbejdspartnere:

lille SS logo 1 m skygge