DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Rangliste, Damer

Corvid19 betinget rangliste.
Nr.NavnKlubPoints
A-spillere
1. Fie Nielsen Route 180 142 Stævner
2. Michelle Merlit Neptun Dartklub 122 Stævner
3. Henriette Honoré Sydvest Dart 115 Stævner
4. Sandra Rasmussen Klubløs 113 Stævner
5. Janni M. Larsen Dartklubben Fluen 111 Stævner
6. Fie Skinnes Kirke Helsinge IF 94 Stævner
7. Wanja With DK26 Hvidovre 94 Stævner
8. Vibeke Solvik DK26 Hvidovre 81 Stævner
9. Gitte Banke Farum Dart Klub 79 Stævner
10. Kirsten Byø DK26 Hvidovre 66 Stævner
11. Merete Kjær Kælderen 58 Stævner
12. Dorthe Drue Assens Dart Club 57 Stævner
13. Emily Villadsen Engesvang Dartklub 49 Stævner
14. Line Kristiansen Klubløs 47 Stævner
15. Merethe Kallehauge Møller Nordpilen 47 Stævner
16. Sabrina Heidi Pedersen Dartklubben Lido 39 Stævner
17. Dorthe Mousten Nielsen Engesvang Dartklub 35 Stævner
18. Line Beyer Dart Odense 33 Stævner
19. Nadja S Skovlund Dart Odense 32 Stævner
20. Else Nielsen Hovsa 32 Stævner
21. Pia Brade DK26 Hvidovre 31 Stævner
22. Marianne Munksø DK26 Hvidovre 30 Stævner
23. Tina Thyme Odsherred Dartklub 28 Stævner
24. Cecilie Rosenlund Jørgensen Dart Odense 27 Stævner
25. Samantha Krop Aalborg Dart Klub 27 Stævner
26. Anick Sonnichsen DK26 Hvidovre 26 Stævner
27. Charlotte Pedersen Holeby Dart 25 Stævner
28. Jeanette Ejlertsen Holbæk Dart Center 22 Stævner
29. Annette Bolgan Krop Rasmussen Den Gyldne Pil 22 Stævner
30. Anne Grethe Larsen Dartklubben Royal 22 Stævner
31. Ann Villadsen Krop Assens Dart Club 22 Stævner
32. Annette Villefrance Dartklubben Fluen 21 Stævner
33. Emma Næser Thomsen Aalborg Dart Klub 20 Stævner
34. Hanne Lind Nielsen Dartklubben Potten 19 Stævner
35. Melissa Drue Reus Assens Dart Club 18 Stævner
36. Tina Larsen Den Gyldne Pil 18 Stævner
37. Pia Rasmussen Dartklubben Potten 18 Stævner
38. Charlotte Lüders-Nielsen Jyden Dartklub 18 Stævner
39. Marlene Greisvold Rødderne 18 Stævner
40. Hanne Johnsen Brøndby Strand 18 Stævner
41. Berit Schouw Studsen Dart 18 Stævner
B-spillere
42. Sofie Jahn Hadberg Samsø Dart Club 16 Stævner
43. Rosie Brady Haslev/Svalebæk Dart 16 Stævner
44. Pia Skov Andersen Aabenraa Dartklub 16 Stævner
45. Camilla Pinvig Arslev Studsen Dart 15 Stævner
46. Tanja Grøn Haulrich Vestsjæll-Ænderne 15 Stævner
47. Carina Hansen Esbjerg Dartklub 14 Stævner
48. Pia Krabsen Ørnen 14 Stævner
49. Lene Rosenkilde Dartklubben Fluen 14 Stævner
50. Angeline Merlit Neptun Dartklub 14 Stævner
51. Mathilde Kjær Kælderen 13 Stævner
52. Susanne Skovmøller Kolding Dartklub 13 Stævner
53. Louise Vesterby Dartklubben Potten 12 Stævner
54. Elina Christensen Nakskov Dartklub 12 Stævner
55. Trine Byø Studsen Dart 11 Stævner
56. Lene Svendsen Dart Odense 11 Stævner
57. Susan Vith Farum Dart Klub 11 Stævner
58. Tarjani Andersen Dartklubben Royal 11 Stævner
59. Heidi Pedersen Farum Dart Klub 11 Stævner
60. Charlotte Andersen Dartklubben Royal 11 Stævner
61. Charlotte Malmgren Dartklubben Royal 10 Stævner
62. Charlotte Daneland Degn Odsherred Dartklub 10 Stævner
63. Rina Vitting Firkløveren 10 Stævner
64. Anette Franzmann Kolding Dartklub 10 Stævner
65. Anne Marie Løth Nordpilen 10 Stævner
66. Dorita Kruse-Nielsen Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 9 Stævner
67. Jessica Roos Assens Dart Club 9 Stævner
68. Margit Nørholm NITTEN-DK 9 Stævner
69. Marie Hedegaard Dartklubben Potten 8 Stævner
70. Sandra Karimi Paludan Jensen Dartklubben Lido 8 Stævner
71. Chalotte Fjordvald Kristensen Assens Dart Club 8 Stævner
72. Susanne Lodberg Kristensen Assens Dart Club 7 Stævner
73. Tonie Schrøder Studsen Dart 7 Stævner
74. Anja Springborg Larsen Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 7 Stævner
75. Gitte Hjortø Odins Dart Club 7 Stævner
76. Lena birkegaard Aros Dart Club 7 Stævner
77. Majbritt Rasmussen Kolding Dartklub 7 Stævner
78. Anika Hansen Gæsteklubben 7 Stævner
79. Maria Obel DK26 Hvidovre 7 Stævner
80. Sofie Rasmussen Odins Dart Club 6 Stævner
81. Minna Hoffmann Jørgensen Vestsjæll-Ænderne 6 Stævner
82. Marianne Jensen Gæsteklubben 6 Stævner
83. Leni Nielsen Vestsjæll-Ænderne 4 Stævner
84. Chanella Berggrein Vestsjæll-Ænderne 4 Stævner
85. Annette Nielsen Assens Dart Club 4 Stævner
86. Tanja Pedersen No Dart DC 4 Stævner
87. Jannie Møller Jyden Dartklub 4 Stævner
88. Gitte Høi NITTEN-DK 4 Stævner
89. Michelle Lyberth Samspil Dart Klub 4 Stævner
90. Tina Larsen Nakskov Dartklub 4 Stævner
91. Joan Christensen Syrenpilen 4 Stævner
92. Maja Christensen Kirke Helsinge IF 4 Stævner
93. Elin Mortensen Vordingborg Dartklub af 1982 4 Stævner
94. Hanne Friis Assens Dart Club 4 Stævner
95. Camilla Ramsby Kjøge Dart Club 4 Stævner
96. Gitte Landbo Dartklubben Thyboerne 4 Stævner
97. Marlene Alice Hove Nielsen DK26 Hvidovre 4 Stævner
98. Tina Ehlers Vordingborg Dartklub af 1982 4 Stævner
99. Anne Engell Grotten 4 Stævner
100. Tina Korr Hovsa 2 Stævner
101. Susi Baunkilde Søllested Dartklub 2 Stævner
102. Mona Møller Nordpilen 2 Stævner
103. Tove Bested Avedøre Dart 2 Stævner
104. Anette Noes Pedersen Neptun Dartklub 2 Stævner
105. Bettina Jørgensen Neptun Dartklub 2 Stævner
106. Tove Lauridsen Dartklubben Potten 2 Stævner
107. Anni Rasmussen Neptun Dartklub 2 Stævner
108. Birgitte Jensen Dartklubben Lido 2 Stævner
109. Sussi Pedersen No Dart DC 2 Stævner
110. Janne Alholt Neptun Dartklub 2 Stævner
111. Jette Hansen Engesvang Dartklub 2 Stævner
112. Helene H Jensen Dart Odense 2 Stævner
113. Janni Lund Engesvang Dartklub 2 Stævner
114. Charlotte Noes Kolding Dartklub 2 Stævner
115. Christa Westphal Grotten 2 Stævner
116. Simone Markland DK26 Hvidovre 2 Stævner