DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Rangliste, Damer

Corvid19 betinget rangliste.
Nr.NavnKlubPoints
A-spillere
1. Michelle Merlit Neptun Dartklub 82 Stævner
2. Henriette Honoré Kælderen 53 Stævner
3. Dorthe Mousten Nielsen Hovsa 47 Stævner
4. Berit Schouw Studsen Dart 46 Stævner
5. Merete Kjær Kælderen 43 Stævner
6. Gitte Banke Farum Dart Klub 32 Stævner
7. Emma Næser Thomsen Aalborg Dart Klub 32 Stævner
8. Vibeke Solvik DK26 Hvidovre 29 Stævner
9. Anja Springborg Larsen Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 28 Stævner
10. Wanja Løkken DK26 Hvidovre 25 Stævner
11. Janni M. Larsen Dartklubben Fluen 25 Stævner
12. Emily Villadsen Juelsminde Bulls 22 Stævner
13. Tina Thyme Odsherred Dartklub 22 Stævner
14. Line Kristiansen Kælderen 18 Stævner
15. Rosie Brady Haslev/Svalebæk Dart 18 Stævner
16. Fie Skinnes Kirke Helsinge IF 18 Stævner
17. Dorthe Drue Assens Dart Club 18 Stævner
18. Kirsten Byø Studsen Dart 15 Stævner
19. Marianne Munksø DK26 Hvidovre 15 Stævner
20. Ann Villadsen Krop Assens Dart Club 14 Stævner
21. Fie Nielsen Route 180 14 Stævner
22. Else Nielsen Hovsa 14 Stævner
23. Lena birkegaard Aros Dart Club 14 Stævner
24. Marlene Greisvold Klubløs 14 Stævner
25. Lene S. Bendtzen Dartklubben Royal 14 Stævner
26. Cecilie Rosenlund Jørgensen Dart Odense 14 Stævner
27. Jeanette Ejlertsen Holbæk Dart Center 14 Stævner
28. Merethe Kallehauge Møller Nordpilen 11 Stævner
29. Line Beyer Dart Odense 11 Stævner
30. Trine Byø Studsen Dart 11 Stævner
31. Annette Bolgan Krop Rasmussen Den Gyldne Pil 11 Stævner
32. Melissa Drue Reus Assens Dart Club 10 Stævner
33. Lene Borggård Dartklubben Thyboerne 10 Stævner
34. Samantha Krop Den Gyldne Pil 8 Stævner
35. Mathilde Kjær Kælderen 7 Stævner
36. Charlotte Andersen Dartklubben Royal 7 Stævner
37. Jane Slangerup Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 7 Stævner
38. Maria Hansen If Centrum Dart 7 Stævner
39. Kirstine Christensen Dartklubben Thyboerne 7 Stævner
40. Tina Larsen Den Gyldne Pil 7 Stævner
41. Line friborg volsmann Dartklubben Potten 7 Stævner
42. Louise Vesterby Dartklubben Potten 7 Stævner
43. Marlene Alice Hove Nielsen DK26 Hvidovre 7 Stævner
44. Kathrine Thomsen Dart Odense 7 Stævner
45. Pia Brade DK26 Hvidovre 7 Stævner
46. Susanne Lodberg Kristensen Assens Dart Club 7 Stævner
47. Tarjani Andersen Dartklubben Royal 7 Stævner
48. Tonie Schrøder Studsen Dart 7 Stævner
49. Tanja Grøn Haulrich Vestsjæll-Ænderne 7 Stævner
50. Camilla Pinvig Arslev Studsen Dart 7 Stævner
51. Susan Vith Farum Dart Klub 7 Stævner
52. Dorita Kruse-Nielsen Guldborgsund 7 Stævner
B-spillere
53. Maja Rasmussen Kirke Helsinge IF 4 Stævner
54. Betina Pedersen Jyden Dartklub 4 Stævner
55. Nadja S Skovlund Dart Odense 4 Stævner
56. Nicole Thyme Odsherred Dartklub 4 Stævner
57. Camilla Ramsby Dartklubben Fluen Sj. 4 Stævner
58. Mette Reimer Østergaard Hovsa 4 Stævner
59. Mona Møller Nordpilen 4 Stævner
60. Anne Marie Løth Nordpilen 4 Stævner
61. Susanne Skovmøller Kolding Dartklub 4 Stævner
62. Anni Rasmussen Neptun Dartklub 4 Stævner
63. Carina Hansen Esbjerg Dartklub 4 Stævner
64. Tanja Pedersen No Dart DC 4 Stævner
65. Anne Grethe Larsen Dartklubben Royal 4 Stævner
66. Janne Simonsen Midtfyn Dart 2 Stævner
67. Maja Cecilie Nielsen Dart Odense 2 Stævner
68. Jannie Møller Jyden Dartklub 2 Stævner
69. Janni Larsen Kirke Helsinge IF 2 Stævner
70. Anette Byg Pedersen Gentofte Dartklub 2 Stævner
71. Helle Matthiasen Hængepilen 2 Stævner
72. Marianne Næser Hængepilen 2 Stævner
73. Karin Vasegaard Nielsen Morsø Bulls Dartklub 2 Stævner
74. Tove Bested Avedøre Dart 2 Stævner
75. Rikke Thøgersen Gæsteklubben 2 Stævner
76. Maria Obel DK26 Hvidovre 2 Stævner
77. Charlotte Larsen NoBull 2 Stævner
78. Angeline Merlit Neptun Dartklub 2 Stævner
79. Kristine Nauheimer Gæsteklubben 2 Stævner