DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Rangliste, Herrer

Corvid19 betinget rangliste.
Nr.NavnKlubPoints
A-spillere
1. Brian Løkken DK26 Hvidovre 145 Stævner
2. Ivan Madsen Glostrup Dartklub 52 Stævner
3. Niels Heinsøe Studsen Dart 44 Stævner
4. Nicolai Olsen Dartklubben Potten 43 Stævner
5. Simon Bak Dartklubben Fluen 43 Stævner
6. Per Laursen Dartklubben Potten 36 Stævner
7. Anders Zaar Kælderen 35 Stævner
8. Henrik Primdal Hovsa 33 Stævner
9. Peter Hviid Jensen Aros Dart Club 33 Stævner
10. Kim Antonsen Rødderne 33 Stævner
11. Tonni Sørensen Kolding Dartklub 32 Stævner
12. Niels-Jørgen Hansen Aabenraa Dartklub 29 Stævner
13. Jørgen Næser Thomsen Aalborg Dart Klub 25 Stævner
14. Kim Frithjof Studsen Dart 25 Stævner
15. Tom Veje Kristensen Aros Dart Club 22 Stævner
16. Teitur Thorleifsson Aalborg Dart Klub 22 Stævner
17. Mathias Arslev Studsen Dart 22 Stævner
18. Jan Erik Rasmussen DK26 Hvidovre 18 Stævner
19. Ole Jørgensen Ringsted Dartklub 18 Stævner
20. Brian S. Andersen Studsen Dart 18 Stævner
21. Frank Andreasen Verninge Dart 18 Stævner
22. Jesper Neumann DK26 Hvidovre 18 Stævner
23. Benjamin Drue Reus Assens Dart Club 15 Stævner
24. Finn Jacobsen Dart Odense 14 Stævner
25. Jonas Sørensen Black Bulls Dart 14 Stævner
26. Michael Siegfred Paul Seemann Lido Dartklub 14 Stævner
27. Daniel Jahn Hadberg Odins Dart Club 14 Stævner
28. Michael Mogensen Aros Dart Club 14 Stævner
29. Ronny Bech Dartklubben FIOV 14 Stævner
30. Michael Hansen DK26 Hvidovre 14 Stævner
31. Sebastian Bech Dartklubben FIOV 11 Stævner
32. Andreas Toft Jørgensen Aabenraa Dartklub 11 Stævner
33. Glenn Honoré Kælderen 11 Stævner
34. Dennis Hjardemaal Jammerbugtens Dartklub 11 Stævner
35. Brian Rohmann Andersen Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 11 Stævner
36. Kenneth Byø Studsen Dart 11 Stævner
37. Jon Hegaard Kirkeby Jyden Dartklub 11 Stævner
38. Brian Buur Stifterne 11 Stævner
39. Thomas Schmidt Aabenraa Dartklub 11 Stævner
40. Patrick Nielsen Studsen Dart 11 Stævner
41. Johnny Risgaard Dartklubben Potten 11 Stævner
42. Brian C. Christiansen Studsen Dart 11 Stævner
43. Henrik Vestbo Lido Dartklub 11 Stævner
44. Dennis Lindskjold Dartklubben Fluen 11 Stævner
45. Bendt O. Nielsen DK26 Hvidovre 11 Stævner
46. Tom Johannsen Dartklubben Fluen 11 Stævner
47. Flemming Hansen DK26 Hvidovre 11 Stævner
48. Frank Granlyst Bornholm 11 Stævner
49. Kenneth Pedersen Dartklubben Royal 10 Stævner
50. Jens Carlslund Route 180 10 Stævner
51. Bernd Nissen Dartklubben Potten 10 Stævner
52. Brian Brix Black Bulls Dart 9 Stævner
53. Jimmi Nielsen Sydvest Dart 8 Stævner
54. Steffen Olling Kælderen 8 Stævner
55. Jannik Fjeldsted Jensen Black Bulls Dart 8 Stævner
56. Brian Jensen Samsø Dart Club 8 Stævner
57. Laurits Laurenborg Odins Dart Club 7 Stævner
58. Henrik Kreutzfeld Ejby Dartforening 7 Stævner
59. Benny Højholt Randers Dart Club 7 Stævner
60. Christian Leroyer Dartklubben Potten 7 Stævner
61. Mikkel Knudsen Dartklubben Royal 7 Stævner
62. Michael T. Ladefoged Dartklubben Royal 7 Stævner
63. Jeppe Stolt Aalborg Dart Klub 7 Stævner
64. Brian Lindhardt Christiansen Assens Dart Club 7 Stævner
65. Flemming Obel DK26 Hvidovre 7 Stævner
66. Morten Paulsen Stifterne 7 Stævner
67. Bent Lambertsen Aros Dart Club 7 Stævner
68. Ulrich Meyn Stifterne 7 Stævner
69. Jan Rothberg Studsen Dart 7 Stævner
70. Mogens Christensen Dartklubben Potten 7 Stævner
71. Tonny Madsen Verninge Dart 7 Stævner
72. Simon Lyndby Assens Dart Club 7 Stævner
73. Kim Knudsen Kjøge Dart Club 7 Stævner
74. Lars Schmidt Studsen Dart 7 Stævner
75. Jim Bjørn-Lynger Langtved S.G.I.F 4 Stævner
76. Dennis Johansen Rødderne 4 Stævner
77. Martin Jørgensen Dartklubben Royal 4 Stævner
78. Jan Møller Jespersen Stifterne 4 Stævner
79. Bo møller Jyden Dartklub 4 Stævner
80. René Johansen Ringsted Dartklub 4 Stævner
81. Jan Preisler Hovsa 4 Stævner
82. Micke Næsby Dartklubben Royal 4 Stævner
83. Kristian Jørgensen Dartklubben Tab og Vind 4 Stævner
84. Brian Olesen Hjørring Dartklub 4 Stævner
85. Renè Helmer Nielsen Black Bulls Dart 4 Stævner
86. Rasmus Pedersen Black Bulls Dart 4 Stævner
87. Steen Lysen Aalborg Dart Klub 4 Stævner
88. Claus Rasmussen Mariagerfjord Dartklub 4 Stævner
89. Lars Sørensen Glostrup Dartklub 4 Stævner
90. Carsten Aagaard If Centrum Dart 4 Stævner
91. Morten Storr Dartklubben Fluen Sj. 4 Stævner
92. Lars Petersen Kælderen 4 Stævner
93. Patrick Heinsøe Studsen Dart 4 Stævner
94. Carl Henrik Hansen Dartklubben Potten 4 Stævner
95. Daniel Jensen Holbæk Dart Center 4 Stævner
96. John Therkildsen Aros Dart Club 4 Stævner
97. Morten Skak Hornbæk Auning Dartklub 4 Stævner
98. Ole Sørensen Glostrup Dartklub 4 Stævner
99. Jacobus Castelijns Studsen Dart 4 Stævner
100. Christian Nielsen Vestsjæll-Ænderne 4 Stævner
101. Ivan Springborg Poulsen Stifterne 4 Stævner
102. Per Færch Andersen Dartklubben FIOV 4 Stævner
103. Justin Thurley Hinnerup Dartklub 4 Stævner
104. Per Bertelsen Aalborg Dart Klub 4 Stævner
105. Flemming Mogensen Dartklubben FIOV 4 Stævner
106. Søren Vittarp Stifterne 4 Stævner
107. Lars Boysen DK26 Hvidovre 4 Stævner
108. Lars Helsinghof Dartklubben Potten 4 Stævner
109. Kim Mortensen Næstved Dart 4 Stævner
110. Jens Rene Antonsen Aalborg Dart Klub 4 Stævner
111. Brian Hagensen Odsherred Dartklub 4 Stævner
112. Leif Nielsen Brøndby Strand Billard & Dart 4 Stævner
113. Henrik Rudolph Aabenraa Dartklub 4 Stævner
114. Nicki Heine Nielsen Ejby Dartforening 4 Stævner
115. Bjørn Zachariassen Odins Dart Club 4 Stævner
116. Claus Jonasson Dartklubben Fluen Sj. 4 Stævner
117. Morten Jørgensen Dart Odense 4 Stævner
118. René Birk Nielsen Dartklubben Fluen Sj. 4 Stævner
119. René Kirckhoff Madsen Odins Dart Club 4 Stævner
B-spillere
120. Marius Bo Nielsen Route 180 2 Stævner
121. Mikkel nielsen Assens Dart Club 2 Stævner
122. Lars Vanting Randers Dart Club 2 Stævner
123. Jan Pallesgaard Studsen Dart 2 Stævner
124. John Andersson Alsted-Fjenneslev G&I Dart 2 Stævner
125. Marcus Holm Ringsted Dartklub 2 Stævner
126. Fahrush Afizi Odins Dart Club 2 Stævner
127. Søren Hedegaard Dartklubben Potten 2 Stævner
128. Alex Jensen Dartklubben Potten 2 Stævner
129. Peter Ehlert Nielsen Odins Dart Club 2 Stævner
130. Tom Andersen SEIF Dart 2 Stævner
131. Mikael Vilumsen Engesvang Dartklub 2 Stævner
132. Per Damsgaard Nordpilen 2 Stævner
133. Michael Ramsby Dartklubben Fluen Sj. 2 Stævner
134. Dennis Schmidt Black Bulls Dart 2 Stævner
135. Allan Bach Christensen Nordpilen 2 Stævner
136. Jens Skjødt Hængepilen 2 Stævner
137. Jesper Højer Brix If Centrum Dart 2 Stævner
138. Flemming Dalgaard Morsø Bulls Dartklub 2 Stævner
139. Jan Nielsen Hovsa 2 Stævner
140. Casper Rasmussen Gæsteklubben 2 Stævner
141. Dennis Møller Galten Dartklub 2 Stævner
142. Thomas Michalek Dart 8700 2 Stævner
143. Lars Nielsen DK26 Hvidovre 2 Stævner
144. Christian Sørensen Dartklubben Potten 2 Stævner
145. Brian Jensen Kolding Dartklub 2 Stævner
146. Steffen Rasmussen Solbakkens Dartklub 1 Stævner
147. Tom væversted Nielsen Farum Dart Klub 1 Stævner
148. Philip Hansen Hjørring Dartklub 1 Stævner
149. Bo Brønnum Hjørring Dartklub 1 Stævner
150. Niels Søndergaard Morsø Bulls Dartklub 1 Stævner
151. Alex Berg Dart Odense 1 Stævner