DANSK DART UNION

Full member of the world darts federation
Medlem af danmarks idrætsforbund

Rangliste, Herrer

Corvid19 betinget rangliste.
Nr.NavnKlubPoints
A-spillere
1. Brian Løkken DK26 Hvidovre 255 Stævner
2. Per Laursen Dartklubben Potten 158 Stævner
3. Bent Lambertsen Aros Dart Club 132 Stævner
4. Ivan Madsen Dartklubben FIOV 101 Stævner
5. Vladimir Kim Andersen Kolding Dartklub 99 Stævner
6. Simon Bak Dartklubben Fluen 88 Stævner
7. Nicolai Olsen Holbæk Dart Center 76 Stævner
8. Niels Heinsøe Studsen Dart 72 Stævner
9. Tom Veje Kristensen Aros Dart Club 69 Stævner
10. Niels-Jørgen Hansen Aabenraa Dartklub 62 Stævner
11. Bendt O. Nielsen DK26 Hvidovre 51 Stævner
12. Kim Antonsen Rødderne 51 Stævner
13. Daniel Jensen Holbæk Dart Center 49 Stævner
14. Glenn Honoré Kælderen 48 Stævner
15. Brian C. Christiansen Studsen Dart 47 Stævner
16. Benjamin Drue Reus Assens Dart Club 45 Stævner
17. Lars Helsinghof Dartklubben Potten 39 Stævner
18. Henrik Primdal Hovsa 38 Stævner
19. Anders Zaar Kælderen 36 Stævner
20. Jesper Neumann DK26 Hvidovre 35 Stævner
21. Ulrich Meyn Stifterne 33 Stævner
22. Dan E. Jensen Odsherred Dartklub 33 Stævner
23. Steffen Olling Kælderen 31 Stævner
24. Mogens Christensen Dartklubben Potten 29 Stævner
25. Daniel Jahn Hadberg Odins Dart Club 28 Stævner
26. Kim Frithjof Studsen Dart 25 Stævner
27. Dennis Lindskjold Dartklubben Fluen 25 Stævner
28. Patrick Heinsøe Studsen Dart 24 Stævner
29. Leif Nielsen Brøndby Strand 22 Stævner
30. Martin Løber Farum Dart Klub 22 Stævner
31. Jan Jensen NITTEN-DK 20 Stævner
32. Michael Siegfred Paul Seemann Lido Dartklub 19 Stævner
33. Bo møller Jyden Dartklub 19 Stævner
34. Flemming Obel DK26 Hvidovre 19 Stævner
35. Frank Andreasen Odins Dart Club 18 Stævner
36. Ivan Springborg Poulsen Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 18 Stævner
37. René Kirckhoff Madsen Odins Dart Club 18 Stævner
38. Jesper Evald Rødderne 18 Stævner
39. Kenneth Byø Holbæk Dart Center 18 Stævner
40. Robin Quist Stegler DK26 Hvidovre 16 Stævner
41. Lars Boysen DK26 Hvidovre 16 Stævner
42. Peter Jensen Odsherred Dartklub 16 Stævner
43. Allan Bak Dartklubben Fluen 16 Stævner
44. René Johansen Ringsted Dartklub 16 Stævner
45. Henrik Vestbo Lido Dartklub 15 Stævner
46. Flemming Hansen DK26 Hvidovre 15 Stævner
47. Kim Knudsen Kjøge Dart Club 15 Stævner
48. Jens Rene Antonsen Aalborg Dart Klub 15 Stævner
49. Carl Henrik Hansen Dartklubben Potten 15 Stævner
50. Ronny Bech Dartklubben FIOV 14 Stævner
51. Michael Hansen DK26 Hvidovre 14 Stævner
52. Per Bertelsen Aalborg Dart Klub 14 Stævner
53. Flemming Mogensen Farum Dart Klub 14 Stævner
54. Lars Daniel Lorenzen Aabenraa Dartklub 14 Stævner
55. Stiig Andersen Black Bulls Dart 14 Stævner
56. Thomas Pedersen Verninge Dart 14 Stævner
57. Ryan Marcussen Gæsteklubben 14 Stævner
58. Kenneth Strunge Andersen Klubløs 14 Stævner
59. Martin Reuther Kjøge Dart Club 14 Stævner
60. Claus Nielsen Dartklubben Potten 14 Stævner
61. Bjarne Laurs Iversen Svendborgsund Dartklub 14 Stævner
62. Andreas Toft Jørgensen Aabenraa Dartklub 12 Stævner
63. Lukas Jensen Hovsa 11 Stævner
64. Frank Granlyst Bornholm 11 Stævner
65. Tom Johannsen Dartklubben Fluen 11 Stævner
66. Tonny Madsen Verninge Dart 11 Stævner
67. Morten Paulsen Stifterne 11 Stævner
68. Palle Madsen Odins Dart Club 11 Stævner
69. Steen Lysen Aalborg Dart Klub 11 Stævner
70. Heine Rasmussen Verninge Dart 11 Stævner
71. Benny Højholt Randers Dart Club 11 Stævner
72. Allan Petersen Aabenraa Dartklub 11 Stævner
73. Jannik Fjeldsted Jensen Black Bulls Dart 10 Stævner
74. Nicki Heine Nielsen Ejby Dartforening 10 Stævner
75. Tonni Sørensen Kolding Dartklub 10 Stævner
76. Per Hendriksen Hovsa 10 Stævner
77. Johnny Holm Jensen Assens Dart Club 10 Stævner
78. Henrik Kreutzfeld Ejby Dartforening 10 Stævner
79. Dennis Hjardemaal Jammerbugtens Dartklub 9 Stævner
80. Preben Sørensen Odins Dart Club 9 Stævner
81. Jimmi Nielsen Sydvest Dart 9 Stævner
82. Rasmus Pedersen Black Bulls Dart 9 Stævner
83. Jon Hegaard Kirkeby Jyden Dartklub 9 Stævner
84. Jens Andreasen Verninge Dart 9 Stævner
B-spillere
85. Brian Jensen Samsø Dart Club 8 Stævner
86. Henrik Rudolph Aabenraa Dartklub 8 Stævner
87. Teitur Thorleifsson Aalborg Dart Klub 8 Stævner
88. Michael Åby Jensen Aalborg Dart Klub 8 Stævner
89. Nicolai Rasmussen Dartklubben Potten 8 Stævner
90. Uffe Schnoor Hansen Kælderen 8 Stævner
91. Brian Buur Stifterne 8 Stævner
92. Morten Skødstrup Jensen Dartklubben Fluen Sj. 8 Stævner
93. Jan Rothberg Studsen Dart 7 Stævner
94. Jan Erik Rasmussen DK26 Hvidovre 7 Stævner
95. Lars Schmidt Studsen Dart 7 Stævner
96. Simon Lyndby Assens Dart Club 7 Stævner
97. Brian S. Andersen Studsen Dart 7 Stævner
98. Jeppe Stolt Nordpilen 7 Stævner
99. Dennis Johannsen Dartklubben Fluen 7 Stævner
100. Lars Petersen Kælderen 7 Stævner
101. Martin Munk Rasmussen FDC-DART 7 Stævner
102. Jan Kjærgaard NITTEN-DK 7 Stævner
103. Søren Gjerlufsen Assens Dart Club 7 Stævner
104. Bent Erik Højhus Jyden Dartklub 7 Stævner
105. Michael Schwaner Kolding Dartklub 7 Stævner
106. Ivan Stege Nakskov Dartklub 7 Stævner
107. Allan Rask Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 7 Stævner
108. Sebastian Bech Dartklubben FIOV 6 Stævner
109. Flemming Roed Petersen Kolding Dartklub 6 Stævner
110. Brian Olesen Hjørring Dartklub 6 Stævner
111. Finn Jacobsen Viking Dartklub 6 Stævner
112. René Hansen Hejnsvig Dart Klub 6 Stævner
113. Jan Møller Jespersen Stifterne 6 Stævner
114. Jan Nielsen Hovsa 6 Stævner
115. Flemming Rasmussen Hinnerup Dartklub 6 Stævner
116. Thomas Jørgensen Haslev/Svalebæk Dart 6 Stævner
117. Johnny Risgaard Dartklubben Potten 5 Stævner
118. Per Færch Andersen Dartklubben FIOV 5 Stævner
119. Jesper Skovgaard Kjøge Dart Club 5 Stævner
120. Brian Hagensen Odsherred Dartklub 4 Stævner
121. Jacobus Castelijns Studsen Dart 4 Stævner
122. Morten Jørgensen Dart Odense 4 Stævner
123. Søren Vittarp Stifterne 4 Stævner
124. René Birk Nielsen Vestsjæll-Ænderne 4 Stævner
125. Bjørn Zachariassen Odins Dart Club 4 Stævner
126. Claus Jonasson Vestsjæll-Ænderne 4 Stævner
127. Kim Mortensen Næstved Dart 4 Stævner
128. Morten Skak Hornbæk Auning Dartklub 4 Stævner
129. Ole Sørensen Glostrup Dartklub 4 Stævner
130. Ole Jørgensen Ringsted Dartklub 4 Stævner
131. Lars Sørensen Slangerup Dartklub - Dartcenter Nordsjælland 4 Stævner
132. Christian Nielsen Vestsjæll-Ænderne 4 Stævner
133. Justin Thurley Dartklubben Potten 4 Stævner
134. Thomas Broen Hjørring Dartklub 4 Stævner
135. Thomas Schmidt Aabenraa Dartklub 4 Stævner
136. Kevin Coulson Lido Dartklub 4 Stævner
137. Brian Lindhardt Christiansen Assens Dart Club 4 Stævner
138. Jørgen Rasmussen Kolding Dartklub 4 Stævner
139. Johnny Jensen Dart 8700 4 Stævner
140. Jens-Carl Pedersen FDC-DART 4 Stævner
141. Rasmus Peter Jørgensen Aalborg Dart Klub 4 Stævner
142. Johnny Petersen Kolding Dartklub 4 Stævner
143. Kasper Brandt Puggaard Kælderen 4 Stævner
144. Jimmy Karlsen Dartklubben FIOV 4 Stævner
145. jakob Bøje Jørgensen Sydvest Dart 4 Stævner
146. Henrik Halberg Lido Dartklub 4 Stævner
147. Morten Normann Pedersen Engesvang Dartklub 4 Stævner
148. Jeppe Wille Esbjerg Dartklub 4 Stævner
149. Jørleif Nielsen TMG Dart 4 Stævner
150. Rune Marcussen Gæsteklubben 4 Stævner
151. Magnus Larsen Dartklubben Fluen 4 Stævner
152. Henrik Buchholtz Pedersen Viking Dartklub 4 Stævner
153. Jan Holm Ringsted Dartklub 4 Stævner
154. Allan Dyring Dartklubben Royal 4 Stævner
155. Bo Rune Hermansen Dartklubben Royal 4 Stævner
156. Thomas Michalek Lido Dartklub 4 Stævner
157. Poul Erik Lindsted Esbjerg Dartklub 4 Stævner
158. Sebastian Folsach Aros Dart Club 4 Stævner
159. Frank Lemmiche Esbjerg Dartklub 4 Stævner
160. Kenneth G. Dalbjerg Odsherred Dartklub 4 Stævner
161. Robert Mortensen Rødvig G&I Dart 4 Stævner
162. Frank Valsgaard Kirke Helsinge IF 4 Stævner
163. Frede Johansen Lido Dartklub 4 Stævner
164. Robert Jakobsen Studsen Dart 4 Stævner
165. Jimmy Mortensen Stifterne 4 Stævner
166. Stig Jørgensen Ringsted Dartklub 4 Stævner
167. Kristian Cetti Svenningsen Stifterne 4 Stævner
168. Andreas Nielsen Dartklubben Fluen Sj. 4 Stævner
169. Allan Daugbjerg Olsen Aros Dart Club 4 Stævner
170. Jan Guldsten Hansen Aros Dart Club 4 Stævner
171. Jesper Pedersen Holeby Dart 4 Stævner
172. Marius Bo Nielsen Route 180 2 Stævner
173. Michael T. Ladefoged Dartklubben Royal 2 Stævner
174. Buller Højsgaard Odins Dart Club 2 Stævner
175. Flemming Jensen Odins Dart Club 2 Stævner
176. Knud Erik Pedersen Jyden Dartklub 2 Stævner
177. Kent Mortensen Rødderne 2 Stævner
178. Kim Kuntz Aros Dart Club 2 Stævner
179. Karsten Lund Sydvest Dart 2 Stævner
180. Bo Schjødt Nielsen Samsø Dart Club 2 Stævner
181. Michael Ager Jensen Jyden Dartklub 2 Stævner
182. Kent Færch FDC-DART 2 Stævner
183. Ronni Sørensen Aalborg Dart Klub 2 Stævner
184. Kim Rasmussen FDC-DART 2 Stævner
185. Lars Henrik Poulsen Nordpilen 2 Stævner
186. Claus Jacobsen FDC-DART 2 Stævner
187. Rene Renberg Hængepilen 2 Stævner
188. Bent Gregersen Aalborg Dart Klub 2 Stævner
189. Thomas Hesteng Odsherred Dartklub 2 Stævner
190. Jacob Høyer Jyden Dartklub 2 Stævner
191. Tommy Bjørnsholm Gæsteklubben 2 Stævner
192. Per Thygesen Vordingborg Dartklub af 1982 2 Stævner
193. Palle Kirk Kælderen 2 Stævner
194. Kenneth Jensen Dartklubben Thyboerne 2 Stævner
195. Bo nielsen Dart 8700 2 Stævner
196. Niels Sørensen Sydvest Dart 2 Stævner
197. Jørgen Næser Thomsen Aalborg Dart Klub 2 Stævner
198. Carsten Aagaard If Centrum Dart 2 Stævner
199. Allan Munkø Paetau Den Gyldne Pil 2 Stævner
200. Dennis Kjær Steffensen Jammerbugtens Dartklub 2 Stævner
201. Ken Nielsen Guldborgsund 2 Stævner
202. Lars Q. Nielsen Odins Dart Club 2 Stævner
203. Dennis Winum Aabenraa Dartklub 2 Stævner
204. Mark Lund Pedersen Dart Odense 2 Stævner
205. Nikolaj stourup nielsen Dart 8700 2 Stævner
206. Mikkel Ruusunen Nielsen Farum Dart Klub 2 Stævner
207. Flemming Nielsen Hovsa 2 Stævner
208. Gudmundur Djurhuus Klubløs 2 Stævner
209. Jesper T. Poulsen Dartklubben Esbjerg Øst 2 Stævner
210. Jimmi Jensen Kælderen 2 Stævner
211. Mogens Olsen Kolding Dartklub 2 Stævner
212. Jeppe Svendsen Black Bulls Dart 2 Stævner
213. Michael Dittmann Kolding Dartklub 2 Stævner
214. Rene Hansen Dartklubben Fluen 2 Stævner
215. Peter Holm Kolding Dartklub 2 Stævner
216. Claus Mix Holeby Dart 2 Stævner
217. Magnus Svendsen Studsen Dart 2 Stævner
218. Eskild Andersen Islev Dartklub 2 Stævner
219. Thomas Vinsti Larsen Vordingborg Dartklub af 1982 2 Stævner
220. Rasmus Thomassen Hinnerup Dartklub 1 Stævner
221. Kim Jensen Dartklubben Fluen 1 Stævner
222. Mikkel Pagh Kalundborg Dartklub 1 Stævner
223. Adam Karup Gæsteklubben 1 Stævner
224. Henrik Nielsen FDC-DART 1 Stævner
225. Thomas Haabendal Neptun Dartklub 1 Stævner
226. Alex Hadberg Gæsteklubben 1 Stævner
227. Johnny Henriksen Samsø Dart Club 1 Stævner
228. Thomas Jensen Samsø Dart Club 1 Stævner
229. Lars Klitmøller sørensen No Dart DC 1 Stævner
230. Thomas Jensen Kolding Dartklub 1 Stævner
231. Frank Nordby Svendborgsund Dartklub 1 Stævner
232. Alex Christiansen Kokkedal Dartklub 1 Stævner
233. Claus Espersen Bornholm 1 Stævner